Czas nasłonecznienia

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Kaduk
Posty: 2
Rejestracja: 02 lip 2016, 09:40

Czas nasłonecznienia

Post autor: Kaduk »

Witam,

Czy macie opracowaną metodę przy pracy na bryłach (faza koncepcyjna projektu) z dodanymi poziomami jak określić które powierzchnie elewacji spełniają czas nasłonecznienia 3h, a które nie? Myślę o czymś takim jak narzędzia Lightning Analysis bądź Solar Study - gradienty oznaczający czas nasłonecznienia. Przykładowo - selekcjonowanie powierzchni, które w dniu 21 września od 07:00 do 17:00 są nasłonecznianie przez przynajmniej 3h.
Kaduk
Posty: 2
Rejestracja: 02 lip 2016, 09:40

Re: Czas nasłonecznienia

Post autor: Kaduk »

Dorzucam załącznik z Revita by wyjaśnić rozwiązanie. Próbowałem coś takiego uzyskać za pomocą narzędzia Solar w Revicie (zakładka Analyze/Insight 360).

W tej chwili ustawiłem tak zakresy kolorów, że teoretycznie kolor błękitny i niżej (czerwony) oznaczają, iż powierzchnia nie posiada nasłonecznienia 3h, natomiast zielony i żółty oznaczają, że posiada 3h i więcej. To narzędzie nie jest jednak do tego dedykowane i nie jest precyzyjne (zlicza kWh/m2, gdzie przecież słońce świeci słabiej między 9:00 a 10:00 niż między 12:00 a 13:00), pytanie więc - czy jest narzędzie precyzyjne i dedykowane to analizy godzin nasłoneczniania?
Załączniki
Analiza - Solar.JPG
ODPOWIEDZ