Wypełnienie słupa w niskiej szczegółowości

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek K
Posty: 206
Rejestracja: 05 wrz 2009, 16:43
Lokalizacja: wieś Polna
Kontaktowanie:

Wypełnienie słupa w niskiej szczegółowości

Post autor: Marek K »

Mam takie pytanie. Jeśli chcę na szybkiego przedstawić koncepcję budynku np w skali 1:200 To zmieniam na niską szczegółowośc i - ściany, stropy, mam do wyboru jak pokazywać tzn wybiorę nap wypełnienie kolorem i po sprawie. Nie wiem jak to zrobić ze słupami, belkami w przekroju i np ze schodami bo one chyba też mają tylko szraf materiału. Ktoś pomoże, podpowie?
Marek_K
AndrzejZ
Posty: 169
Rejestracja: 22 kwie 2009, 17:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wypełnienie słupa w niskiej szczegółowości

Post autor: AndrzejZ »

Marku,
pewnie już sobie poradziłeś, bo to proste.
Jeśli nie to proponuję dwie drogi:
- Jeśli chcesz zmienić jednym ruchem na wszystkich widokach - Zarządzaj / Style obiektów / Słupy lub Słupy konstrukcyjne i zmień domyślny materiał. Może się zdarzyć że masz nadpisany materiał w rodzinie słupa, wtedy metoda druga.
- jeśli zmiana ma dotyczyć jednego widoku - zaznacz słup(y) / pkm / Nadpisz elementy w widoku / Wg kategorii i dokonaj pożądanych zmian
Awatar użytkownika
Marek K
Posty: 206
Rejestracja: 05 wrz 2009, 16:43
Lokalizacja: wieś Polna
Kontaktowanie:

Re: Wypełnienie słupa w niskiej szczegółowości

Post autor: Marek K »

Wielkie dzięki, działa. Rozwiązanie okazalo sie proste. Revit jest genialnie prosty, trzeba pamietać tylko o kilku zasadach które zawsze działają tak samo - tutaj widoczność grafiki w widoku.
Marek_K
ODPOWIEDZ