Wysokość terenu vs. wysokość projektu

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Jakub_TK
Posty: 42
Rejestracja: 12 sty 2016, 16:49

Wysokość terenu vs. wysokość projektu

Post autor: Jakub_TK »

Hej,

Mam projekt, gdzie wysokości terenu są dość wiążące i muszę się ich trzymać. W jaki sposób radzicie sobie, aby przy modelowaniu terenu zachować rzeczywiste punkty terenu (np. punkt zero = 13,50 m), ale potem jak będę w przekroju opisywał piętra chciałbym mieć rzędne projektu, a nie terenu czyli 0,00=13,50 mnOw., a kondygnacja +1 to +3,0m, a nie 16,50m

Przeważnie robiłem to po "macoszemu" i obniżałem wymodelowany teren do pożądanego punktu 0, ale teraz już muszę zrobić to tak, jak Pan Revit przykazał.

Z góry dzięki za pomoc
Jakub_TK
Posty: 42
Rejestracja: 12 sty 2016, 16:49

Re: Wysokość terenu vs. wysokość projektu

Post autor: Jakub_TK »

Solved - w Elewacji trzeba Project Base i Survey przesunąć ręcznie do żądanej wysokości i tyle.

Nie wiem jak wątek skasować
kayser
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2014, 08:04

Re: Wysokość terenu vs. wysokość projektu

Post autor: kayser »

Jakub_TK pisze:Nie wiem jak wątek skasować
I dobrze, bo może się przyda ;)
Nie potrzebowałem tego dotąd, ale nie znałem tych parametrów i zacząłem się coś bawić.

Od razu pytanie: Model terenu przed zmianą parametrów miałeś zamodelowany z wysokościami rzeczywistymi czy projektu?

Bo jak zmieniam parametry to teren przesuwa się razem z budynkiem, a przecież nie o to chodzi.
Ręcznie trzeba go przesunąć z powrotem?
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wysokość terenu vs. wysokość projektu

Post autor: pies »

Przesuwaj Survey Point do góry i do dołu po odblokowaniu spinacza.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
kayser
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2014, 08:04

Re: Wysokość terenu vs. wysokość projektu

Post autor: kayser »

Ok, ale chodzi mi o jak zamodelować teren względem rzędnych bezwględnych (n.p.m)? Bo póki co muszę teren obniżać do poziomu budynku.
Bartuo
Posty: 35
Rejestracja: 25 sty 2009, 08:53

Re: Wysokość terenu vs. wysokość projektu

Post autor: Bartuo »

Jak miałem skomplikowany teren do wymodelowania, to robiłem go w oddzielnym pliku i linkowałem wzajemnie - budynek do terenu (tam miałem rzedne zgodne z mapą) i teren do budynku (rzedne względem 0.00).
Teraz mam projekt z niewielką płaską działką, więc nie chce mi się tak bawić. Zmieniłem tylko coordynaty w projekcie na zgodne z mapą i zrobiłem etykietę, która zaczytuje tylko elewację. Nie ustawiałem N, S, tylko wysokość.
Działa świetnie, bo mogę podać rzedną względem 0.00 i npm.
Pozdr Bartek
ODPOWIEDZ