Wykończenie wnętrza deskami

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
emilciad
Posty: 22
Rejestracja: 22 paź 2015, 23:15

Wykończenie wnętrza deskami

Post autor: emilciad »

Dzień dobry,

chciałam zrobić wykończenie wnętrz deskami (każda deska oddzielnie, obiekt jest mały). Do tej pory były one zrobione belkami, ale ma to rozwiązanie minusy: export do Cada jako elementy konstrukcyjne oraz problemy z łączeniem. Plusem jest zliczanie długości, które jest tu konieczne. Czy ktoś może miał do czynienia z podobnym zagadnieniem?

Pozdrawiam
AndrzejZ
Posty: 169
Rejestracja: 22 kwie 2009, 17:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykończenie wnętrza deskami

Post autor: AndrzejZ »

Nie miałem do czynienia - i nie chcę mieć :-)
Katorga jakaś
Jakbym musiał, kombinował bym deskę na bazie rodziny belki pozbawionej inteligencji na końcówkach. Taką ogłupioną belkę wrzucił na forum Pies. Było tu w listopadzie 2014 w wątku Widok belek w rzucie założonym przez Marka K. Dzięki Psie, belka ta przyniosła moim nerwom ukojenie.
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykończenie wnętrza deskami

Post autor: pies »

Dzięki Andrzeju za dobre słowo :-)

Co prawda nie deski, ale kamieniarkę (zagadnienie podobne) robię jako ściany kurtynowe. Zrób sobie deskę jako Courtain Panel, to będziesz miała na koniec śliczne zestawienie :-)
Pozdrawiam
Był Kudłaty
emilciad
Posty: 22
Rejestracja: 22 paź 2015, 23:15

Re: Wykończenie wnętrza deskami

Post autor: emilciad »

Dziękuję za odpowiedzi. Chyba jednak powalczę jeszcze chwilę z deskami. Obawiam się trochę, że ze ścianą kurtynową konniec końców będzie podobny problem. Zdam relacje po skończeniu :)
ODPOWIEDZ