Otwór w stropie

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Acinski
Posty: 92
Rejestracja: 12 gru 2008, 14:48
Lokalizacja: Śląsk
Kontaktowanie:

Otwór w stropie

Post autor: Acinski »

Może się komuś przyda a przy okazji czy ktoś mi powie jak związać linie obrazujące przerywanymi otwór w stropie aby się z automatu pojawiały na poziomie niżej? Póki co załatwiam to wymiarem ale może się da.
Załączniki
Otwór w stropie.rfa
Plik otworu
(264 KiB) Pobrany 417 razy
Otwór w stropie.jpg
Otwór w stropie.jpg (17.29 KiB) Przejrzano 6912 razy
nauka trwa
Acinski
Posty: 92
Rejestracja: 12 gru 2008, 14:48
Lokalizacja: Śląsk
Kontaktowanie:

Re: Otwór w stropie

Post autor: Acinski »

I otwór w ścianie obrazujący nadproże. Bardzo mi się przydaje więc może komuś również. Ułatwia wiele spraw.
Załączniki
Otwór w ścianie.rfa
(200 KiB) Pobrany 358 razy
nauka trwa
Acinski
Posty: 92
Rejestracja: 12 gru 2008, 14:48
Lokalizacja: Śląsk
Kontaktowanie:

Re: Otwór w stropie

Post autor: Acinski »

Acinski pisze:Może się komuś przyda a przy okazji czy ktoś mi powie jak związać linie obrazujące przerywanymi otwór w stropie aby się z automatu pojawiały na poziomie niżej? Póki co załatwiam to wymiarem ale może się da.
Jest jeden bug który też muszę rozwiązać. Mając otwory jeden nad drugim. Trzeba linie przerywane ustawić poniżej poziomu niższego stropu bo inaczej na niższej kondygnacji otwór pokazuje się jako przerywany :(
nauka trwa
kayser
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2014, 08:04

Re: Otwór w stropie

Post autor: kayser »

Jakby ktoś potrzebował to przerobiłem trochę tę rodzinę. Oznaczenie otworu jest jako "Komponent szczegółu". Dzięki temu może mieć wypełnienie, a do tego nie wyświetla się na widokach 3D.

Plik w wersji 2015
Załączniki
Otwór w stropie z oznaczeniem.rfa
(320 KiB) Pobrany 368 razy
mzafka
Posty: 67
Rejestracja: 10 gru 2015, 18:57

Re: Otwór w stropie

Post autor: mzafka »

Cześć, przyda mi się to co wrzuciliście, ale jak zrobić tak, aby:
Na jednej kondygnacji był przerywany, a na drugiej zamalowany? Po prostu muszę na każdej kondygnacji wrzucać jedno, albo drugie? Czy da się to zautomatyzować
Maciek
ODPOWIEDZ