Wyświetlanie na przekroju

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem AutoCAD Architecture.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco

ODPOWIEDZ
Bartuo
Posty: 35
Rejestracja: 25 sty 2009, 08:53

Wyświetlanie na przekroju

Post autor: Bartuo »

Witam
Chcę uzyskać coś takiego, jak w pliku przekroj 1.jpg (rysowane 2d).
Zrobiłem tak.
Oddzielna konstrukcja dla parteru, poddasza, stropu nad parterem (gdzie jest strop i ściana wieńca). W komponentach ścian i stropów wszystko jest ok.

Jak ustawić wyświetlanie elementów, żeby przekroj nie wyglądał jak w pliku przekroj 2.jpg? Tam jest reprezentacja wyświetlania section_elev, ale nie wiem, jak ustawić wywietlanie w tym ustawieniu, bo gdy mam otwarty rzut parteru, to w stylu ścian czy stropu,nie mam tej reprezentacji.

I drugie pytanie.
Jak zrobić, żeby komponent ściany (np. ZELBET) czyścił się z ZLBETEM w stropie.

Pozdr
Bartek K
Załączniki
przekroj 1.jpg
przekroj 2.jpg
(9.61 KiB) Pobrany 103 razy
Marcin Jędrzejewski

Post autor: Marcin Jędrzejewski »

na początek proponowałbym korzystać z tego samego pliku szablonu dla konstrukcji i złożeń. Właściwości wyświetlania są definiowane w pliku szablonu. Jak wygenerujesz przekrój zawsze możesz zmienić z jakiego stylu wyświetlania jest generowany. zaznaczasz przekrój z menu kontekstowego (prawy przycisk myszy) wybierasz regeneruj i zmieniasz aktywny sposób wyświetlania dla regeneracji. Aby pozbyć się tego wyszarzenia przekroju należy poszperać w ustawieniach wyświetlania przekroju, w polskiej wersji to sięnazywa kreskowanie obrysu.
Żeby ściany czyściły sięze stropami należy ścianom madać Warunek przenikania czyli:
wrzucam strop jako odnośnik do parteru np. , zaznaczam ściany następnie prawy przycisk myszy i wybieram Warunek przenikania \ Dodaj wskazuję strop (strop jest podłączony jako odnośnik, nic nie szkodzi, zostanie wyizolowany)
pozdrawiam Marcin
ODPOWIEDZ