Weryfikacja zbrojenia rzeczywistego

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Robot Structural Analysis.

Moderator: Arkadiusz Mackiewicz

ODPOWIEDZ
thomas126

Weryfikacja zbrojenia rzeczywistego

Post autor: thomas126 » 30 lis 2018, 11:23

Witam, mam pytanie dotyczące weryfikacji zbrojenia rzeczywistego, tj. już zazbrojonej płyty. Chciałbym jeszcze raz przeliczyć ugięcia płyty po zazbrojeniu. Sytuacja wygląda następująco:

Są takie proste kombinacje obciążeń:
Obrazek

Płytę przeliczyłem, zazbroiłem i wróciłem do zakładki zbrojenia teoretycznego, żeby jeszcze raz zazbrojoną płytę zweryfikować z aktualizacją sztywności MES. I teraz pojawia się pytanie, co wybrać w oknach wyboru Przemieszczenie (+), Przemieszczenie (-)? Pytam ponieważ w zależności od tego wyboru ugięcia znacznie się różnią. I tak np. co trochę dla mnie jest niezrozumiałe ugięcie w takiej płycie wynosi 3,25 cm, przy grubości 15 cm i zazbrojeniu całkiem gęstym. Inne ugięcie w zależności od ustawień wynosi 0,8 cm. Już pokazuję co znajduje się w poszczególnych oknach oraz jak wygląda mapa ugięć po wybraniu danych opcji.

Okno wyboru przemieszczeń:
Obrazek

Ugięcia małe:
Obrazek

Ugięcia duże:
Obrazek

Pytanie brzmi. Jakie przyjąć ustawienia w oknie przemieszczeń aby weryfikacja płyty była poprawna? Co powinno znajdować się w Przemieszczeniach (+) i przemieszczeniach (-)? Jeśli chodzi o samo ugięcie 3,25 cm to jak dla takiej płyty wydaje się duże. Może gdzieś popełniłem błąd w modelu? Na co zwrócić uwagę? Proszę o podpowiedź mądrzejsze głowy :)

thomas126

Re: Weryfikacja zbrojenia rzeczywistego

Post autor: thomas126 » 06 gru 2018, 09:16

Hej czy to forum jeszcze żyje? Czy ktoś tu zagląda?

kayser

Re: Weryfikacja zbrojenia rzeczywistego

Post autor: kayser » 07 gru 2018, 08:31

Ja zaglądam, ale wątek poruszyłeś dosyć trudny ;)
Pomoc nic nie mówi na ten temat?

ODPOWIEDZ