Elementy znormalizowane, content center

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Inventor.

Moderator: Maciej Śliwiński

ODPOWIEDZ
Makalf
Posty: 10
Rejestracja: 03 gru 2012, 12:21

Elementy znormalizowane, content center

Post autor: Makalf »

Witam
jestem poczatkujacym uzytkownikiem inventora i caly czas sie ucze dlatego chcialem zapytac o pewna kwestie. Pracuje obecnie nad pewnym projektem i dostalem liste łożysk, ktore mam umiescic w zlozeniu. Sa to standardowe lozyska znajdujace sie w katalogach. Chcialem skorzystac z content center ale niestety nie moge odszukac w nim zadnego z podanych mi lozysk (przykladowo, jednym z nich jest "NKI 35/30"). Tu moje pierwsze pytanie:

1. Czy w content center sa tylko wybrane elementy a nie wszystkie znormalizowane, czy po prostu nie potrafie ich wyszukac?

Na forum znalazlem info, iz mozna dodac element z content center do wlasnej biblioteki i tam go edytowac. Moje drugie pytanie brzmi wiec:

2. Jak dodaje sie elementy do stworzonej biblioteki?

I ostatnia rzecz, znalazlem strone z ktorej mozna pobrac pliki inventora dla roznych elementow
http://www.skf.com/portal/skf_pl/home?lang=pl

3. Czy mozna z niej pobierac elementy i wstawiac je do projektow czy moze polecacie jednak content center jako sposob bardziej elegancki?

Dzieki za odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
el_joseppo
Posty: 97
Rejestracja: 18 paź 2006, 12:32
Lokalizacja: W-wa

Re: Elementy znormalizowane, content center

Post autor: el_joseppo »

DIN 617 SKF zawiera twoje łożysko.

W bibliotekach warto umieszczać te rzeczy z których często się korzysta. Jeśli z tego typu łożysk nie będziesz korzystał w następnym projekcie to nie potrzebujesz ich w bibliotece. Wystarczy że ściągniesz model, umieścisz w osobnym folderze (np Kupione/Dostawca), zmienisz jego strukturę dokumentu na Kupione i wypełnisz pole dostawca (najlepiej z poziomu zespołu). Zaznaczenie jako Kupione ma tę zaletę że jeśli tak oznaczysz zespół to będzie się on pojawiał na liście "tylko części"; łatwo w ten sposób wyeksportujesz całą listę zamówieniową i jeszcze posortujesz po dostawcach.

Z Content Center najłatwiej zacząć od zmieniania istniejących bibliotek. Żeby zrobić cokolwiek musisz mieć własną bibliotekę do zapisu, otwórz Inventora, przycisk projekty, z prawym dolnym rogu przycisk "Konfiguruj biblioteki Content Center". Tam załóż własną bibliotekę.
Potem otwórz nowy zespół pojawia się zakładka Zarządzanie, na panelu Content Center odnajdziesz Edytor.
Wszystkie biblioteki które sa nieedytowalne (wyszarzone) możesz kopiować do swojej biblioteki. Znajdź taką która najbardziej przypomina to co chcesz dorzucić, kliknij drugim klawiszem, "kopiuj do". Dalej mozesz dodawać własne wiersze czyt wymiary. Szukając odpowiedniej biblioteki trafiłem właśnie na DIN 617 SKF :)
pzdrwm
Makalf
Posty: 10
Rejestracja: 03 gru 2012, 12:21

Re: Elementy znormalizowane, content center

Post autor: Makalf »

ok, rozumiem dzieki za pomoc :) kiedy szukalem mojej czesci, probowalem zlokalizowac ja manualnie i poprzez wyszukiwarke w content center (ktora po wpisaniu 'nki' lub pelnej nazwy nie znalazla nic)... Jest tam mnostwo kategorii - czy to oznacza ze zawsze przy poszukiwaniu nowej czesci trzeba przekopac je wszystkie recznie? :|
ODPOWIEDZ