[Inv 2013] Edycja pojedynczego wystąpienia części

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Inventor.

Moderator: Maciej Śliwiński

ODPOWIEDZ
dziabong
Posty: 7
Rejestracja: 16 mar 2013, 21:16

[Inv 2013] Edycja pojedynczego wystąpienia części

Post autor: dziabong »

Witam.

Mam bardzo proste pytanie i jestem pewien, że kiedyś sam znałem na nie odpowiedź, ale teraz za nic nie mogę tego znaleźć. Powiedzmy, że mam trzy takie same części wstawione, ale w jednej z nich potrzebuję wywiercić otwór, jeśli ją po prostu wyedytuję otwór będzie w każdej. Mógłbym oczywiście uniezależnić tą jedną część od pozostałych, ale chce mieć możliwość zmieniania wymiarów tych części na raz. Domyślam się, że mógłbym utworzyć różne warianty tej części w iLogic, ale mam wrażenie, że to jak strzelanie do muchy z armaty. A może to jedyny sposób? A może właśnie nie da się tego przez iLogic zrobić (nie używałem tego modułu nigdy).

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
Tomasz85
Posty: 55
Rejestracja: 12 sty 2012, 14:59

Re: [Inv 2013] Edycja pojedynczego wystąpienia części

Post autor: Tomasz85 »

Witam
Zrób tak:
1) masz część a.ipt o określonych wymiarach
a.JPG
2) tworzysz część pochodną opartą na części a.ipt przechwytując szkice i korpusy bryłowe
b.JPG
3) wstawiasz otwór czy co tam potrzebujesz i zapisujesz jako b.ipt
d.JPG
4) możesz sterować połączeniem z orginalną częścią w twoim przypadku chcesz aby części miały ze sobą połączenie czyli zmiana w orginale (a.ipt) spowoduje zmiany w części pochodnej (b.ipt)
e.JPG
e.JPG (34.07 KiB) Przejrzano 5678 razy
5) wstawiasz a.ipt i b.ipt do zespołu -- zmiana w a.ipt spowoduje zmiany w b.ipt
Załączniki
c.JPG
Tomasz85
Posty: 55
Rejestracja: 12 sty 2012, 14:59

Re: [Inv 2013] Edycja pojedynczego wystąpienia części

Post autor: Tomasz85 »

Ostatnie obrazek jest nieprawidłowy miał być w punkcie 2 ale nie mogę już edytować tego posta.
dziabong
Posty: 7
Rejestracja: 16 mar 2013, 21:16

Re: [Inv 2013] Edycja pojedynczego wystąpienia części

Post autor: dziabong »

Wielkie dzięki!
Awatar użytkownika
el_joseppo
Posty: 97
Rejestracja: 18 paź 2006, 12:32
Lokalizacja: W-wa

Re: [Inv 2013] Edycja pojedynczego wystąpienia części

Post autor: el_joseppo »

Komponent pochodny to tez armata w tym wypadku. Jeśli chcesz tylko odejmować objętość możesz zrobić otwór w poziomu zespołu. Wiele części wierci się dopiero na etapie montażu.
pzdrwm
ODPOWIEDZ