Praca z punktami wysokościowymi

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
irti6
Posty: 26
Rejestracja: 23 sty 2013, 15:21

Praca z punktami wysokościowymi

Post autor: irti6 »

Witam,

chcę stworzyć powierzchnię z punktów wysokościowych uzyskanych z pomiarów geodezyjnych. Punkty posiadam w txt, jednak nie wiem czemu civil strasznie krzaczy powierzchnie. Poradziłem sobie z tym problemem w sposób "ręczny". Jednak pojawił się problem, że w otrzymanym pliku txt punkty są powtarzane po 5,6 albo i nawet więcej razy, nie w kolejności, przypadkowo rozmieszczone w pliku. Gdy przeniosłem punkty do civila okazała się że w miejscu wstawienia punku jest ich tam 5,6 lub kilka (zależenie od tego ile było w pliku). Nie wiem czemu ktoś tak dziwnie stworzył ten plik no ale cóż. Pytanie: czy da się jakoś szybko usunąć powtarzające się punkty, tak aby w każdym miejscu został tylko jeden? Czy jeżeli zostawię "kilka punktów na sobie" to powierzchnia nie zacznie się krzaczyć?
doradora
Posty: 105
Rejestracja: 15 lut 2012, 14:09

Re: Praca z punktami wysokościowymi

Post autor: doradora »

na powtarzające się punkty spróbowałabym autokadowej komendy overkill, ale nie wiem czy działa na punkty...
innym sposobem jest otworzyć txt za pomocą excela, ułożyć punkty po kolei i ręcznie usunąć duble

ale wydaje mi się, że dla powierzchni nie powinno mieć znaczenia, że jest kilka punktów w jednym miejscu
ODPOWIEDZ