Bryła z punktów

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
pawand
Posty: 1
Rejestracja: 15 paź 2015, 14:07

Bryła z punktów

Post autor: pawand »

Mam pomierzony obiekt (fundament), ma on kształt nieregularny i potrzebuję policzyć jego objętość. Jak z punktów stworzyć bryłę, udało mi się zrobić blok o wymaganym kształcie ale nie mogę obliczyć jego objętości ani zamienić go w bryłę. Jest na to jakiś sposób?
gosc
Posty: 122
Rejestracja: 20 wrz 2006, 08:20
Kontaktowanie:

Re: Bryła z punktów

Post autor: gosc »

Spróbuj połączyć punkty na krawędziach fundamentu w linie charakterystyczne lub polilinie 3D. Potem na podstawie linii charakterystycznych lub polilini 3D można utworzyć model powierzchni - czyli np. model fundamentu. Jak będzie model powierzchni, to wyznaczysz drugą powierzchnię - pow. referencyjną (spód fundamentu) i policzysz objętość między nimi.
MC3D
Posty: 24
Rejestracja: 07 sie 2014, 07:17

Re: Bryła z punktów

Post autor: MC3D »

Dla mnie to temat bardziej pasuje do zwykłego autocada, bo chyba najprościej po prostu narysować sobie wszystko w 3d używając zwykłego autocada.

Jeśli natomiast masz pkt z rzędnymi, to jak wyżej napisane porobić linie charakterystyczne danych krawędzi, można na upartego użyć narzędzia do tworzenia skarp i wtedy stworzyć taka bryłę, civil zaś wyrzuci raport w postaci czego się chce m3,m2 .
ODPOWIEDZ