Etykiety dowolnie wybranych punktów

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
jerry
Posty: 2
Rejestracja: 16 lis 2015, 15:52

Etykiety dowolnie wybranych punktów

Post autor: jerry »

Witam,
Czy istnieje możliwość dodania etykiet (podobnych do tych, które domyślnie Civil używa do oznacznia geometrii trasy) w dowolnym punkcie i z dowolnym opisem? Jeżeli takie pytanie padło wcześniej, to z góry przepraszam, ale nie znalazłem.
MC3D
Posty: 24
Rejestracja: 07 sie 2014, 07:17

Re: Etykiety dowolnie wybranych punktów

Post autor: MC3D »

oczywiście możesz stworzyć etykietę jaka tylko chcesz, która będzie dynamicznie powiązana z linia trasowania,powierzchnia, profilem czy dowolnie wybranym elementem.

Etykieta ma dotyczyć lini trasowania ?

Ogólnie zasada jest taka, że ten pierwszy raz trzeba stworzyć swój styl etykiety na daną "okazję" mogą być to etykiety na zjazdy, wpusty skrzyżowania, lub masę innych elementów. Jak wspomniałem etykiety te tworzyć najlepiej poprzez edycje tych istniejących, lub całkowicie stworzyć swój styl.

Jak to zrobić ?
Sposobów jest co najmniej kilka, przykładowo mam do zaznaczenia kilkaset zjazdów na profilu, można stworzyć grupę punktów o unikatowym opisie wstępnym np "ZP" (zjazdy prawe) pozaznaczać sobie punkty tylko dla zjazdów prawych, potem przez szybki wybór wybrać punkty COGO z opisem wstępnym " ZP" i kliknąć rzutuj na profil - i gotowe. tak samo dla zjazdów prawych, skrzyżowań i innych elementów.
Można też dodać etykietę do lini trasowania, która też się zrzutuje na profil czy poprzeczki.
doradora
Posty: 105
Rejestracja: 15 lut 2012, 14:09

Re: Etykiety dowolnie wybranych punktów

Post autor: doradora »

MC3D pisze:Można też dodać etykietę do lini trasowania, która też się zrzutuje na profil czy poprzeczki.
Możesz rozwinąć tą myśl? Ja zawsze używam punktów, ale może tak byłoby wygodniej?
Do linii trasowania możemy dodać "Station equations" i dla nich wyświetlić etykiety na linii trasowania oraz oznaczyć jako punkt charakterystyczny na pasmach profilu, ale czy da się zrobić etykietę na profilu (opis typu "skrzyżowanie")?
jerry
Posty: 2
Rejestracja: 16 lis 2015, 15:52

Re: Etykiety dowolnie wybranych punktów

Post autor: jerry »

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Etykiety będą dotyczyć obiektów inżynierskich i skrzyżowań
ODPOWIEDZ