Projekt segmentu ogodzenia

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Advance Steel.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Tomasz Białek

puls91
Posty: 2
Rejestracja: 01 gru 2016, 20:28

Projekt segmentu ogodzenia

Post autor: puls91 »

Dzień dobry. Chciałbym zamodelować w programie advance stell powtarzalny segment ogrodzenia. Nie ma problemu jeżeli chodzi o podstawowe płaskowniki i pręty z których ma być wykonany. Problem zaczyna się gdy np na końcach prętów chce wykonać element dekoracyjny np. w postaci stożka. Próbowałem to zrobić przy pomocy funkcji bryły ale nie wiem czy można przypisać do bryły rodzaj materiału z jakiego jest wykonany. Czy jest mozliwość wstawiania takich elementów w konstrukcji, następnie ustalenia jej materiału ( stal)? Czy program uwzględni taki element w zestawieniu materiałów?
Z góry dziękuję za pomoc.
technologik
Posty: 99
Rejestracja: 19 sie 2016, 06:59

Re: Projekt segmentu ogodzenia

Post autor: technologik »

podeślij zobaczę co da się zrobic
technologik
Posty: 99
Rejestracja: 19 sie 2016, 06:59

Re: Projekt segmentu ogodzenia

Post autor: technologik »

jeszcze nic nie dostałem .
chętnie pomoge
Awatar użytkownika
Tomasz Białek
Posty: 20
Rejestracja: 17 mar 2016, 14:29

Re: Projekt segmentu ogodzenia

Post autor: Tomasz Białek »

Dzień dobry!
Najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj wykorzystanie elementu specjalnego (części specjalnej) Advance Steel.
1. Modelujemy element ozdobny ogrodzenia za pomocą brył AutoCAD
2. Tworzymy z tego część specjalną Advance Steel (paleta narzędzi Advance Steel / Narzędzia / Element specjalny Advance Steel). Takiemu obiektowi możemy nadać m. in. nazwę, materiał i ciężar, dzięki czemu będzie "odpowiednio figurował" w dokumentacji.
3. Wstawiamy element specjalny do modelu Advance Steel.
Załączniki
ogrodzenie.png
Tomek
puls91
Posty: 2
Rejestracja: 01 gru 2016, 20:28

Re: Projekt segmentu ogodzenia

Post autor: puls91 »

dziekuje bardzo. takiej odpowiedzi oczekiwałem. Wczesniej sam coś kombinkowałem w tym kierunku ale miałem własnie problemy z utworzeniem tego elementu specjalnego w AC
ODPOWIEDZ