AS 2018 - instalacja Stylów i Procesów Rysunkowych z innych krajów

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Advance Steel.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Tomasz Białek

JerzyCP
Posty: 142
Rejestracja: 16 mar 2017, 10:14

AS 2018 - instalacja Stylów i Procesów Rysunkowych z innych krajów

Post autor: JerzyCP »

Witam,

Po zainstalowaniu Advance Steel 2018 okazało się, że zniknęła ikonka "ustawienia międzynarodowe" (obok "Narzędzi zarządzania" na zakładce narzędzia).
Czy da się w Advance Steel 2018 zainstalować Style Rysunkowe i Procesy Rysunkowe z innych krajów? - a jeżeli tak, to jak to zrobić.

Jerzy
Awatar użytkownika
Tomasz Białek
Posty: 20
Rejestracja: 17 mar 2016, 14:29

Re: AS 2018 - instalacja Stylów i Procesów Rysunkowych z innych krajów

Post autor: Tomasz Białek »

Zmiany zostały wprowadzone pod kątem nowych rozwiązań z wersjami językowymi Advance Steel.
Teraz wygląda to tak: https://www.youtube.com/watch?v=KoOYc6q ... KH&index=4

Możemy instalować różne wersje językowe programu z odpowiednimi zestawami baz danych na jednym stanowisku.
Aby korzystać z regionalnych stylów rysowania w wersji PL trzeba je wyeksportować z wersji oryginalnej do PL.

Też wolałem poprzednie rozwiązanie... :(
Tomek
JerzyCP
Posty: 142
Rejestracja: 16 mar 2017, 10:14

Re: AS 2018 - instalacja Stylów i Procesów Rysunkowych z innych krajów

Post autor: JerzyCP »

Dzięki za odpowiedź,

Rozmawiałem telefonicznie z jedną osobą z Autodesku i podała to samo rozwiązanie oraz że mają sporo zgłoszeń w tej sprawie - być może zostanie to poprawione w jakimś Service Packu (ale pewności nie ma).
Teraz jest do kitu... jeżeli chcę uruchamiać (podejrzeć) różne wersje językowe stylów i procesów rysunkowych to muszę zainstalować odpowiednio wiele wersji językowych oraz do celu eksportu uruchamiać je w danym języku (interfejs, ikonki jądro AutoCada).
Język angielski ogarniam i nie będę miał z tym problemu... ale po co mam instalować wersje językowe czeskie, rosyjskie, francuskie czy niemieckie!?
Póki co pracuję na AS 2017, w nowej wersji nie ma prawie wcale ulepszeń dla osób wykonujących rysunki warsztatowe (jedynie callouts).

Jerzy
ODPOWIEDZ