Pytanie o sposób tworzenia modelu

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Advance Steel.

Moderator: Tomasz Białek

Michal1975

Pytanie o sposób tworzenia modelu

Postautor: Michal1975 » 13 lip 2017, 13:14

Witam
Chciałem zapytać bardziej doświadczonych użytkowników programu według jakiej metody bardziej efektywnie tworzy się model dla POWTARZALNYCH ELEMENTÓW KONSTRUKCJI np.: ramy głównej hali:
1. czy przez utworzenie jednej kompletny ramy z połączeniami i w kolejnym kroku kopiowanie ustroju w potrzebnej ilości osi konstrukcyjnych
2. czy przez utworzenie wymaganej ilości elementów prętowych ramy we wszystkich osiach konstrukcyjnych i następnie uzupełnianie ich o połączenia tworzone w grupie

thomas126

Re: Pytanie o sposób tworzenia modelu

Postautor: thomas126 » 13 lip 2017, 14:10

Ja robię prawie zawsze w drugi sposób. Najpierw rozplanowuję sobie siatkę i elementy główne. Później uzupełniam konstrukcję o elementy drugorzędne. Dodaję również elementy żelbetowe ale tylko wtedy kiedy uważam, że jest to niezbędne i przyda się do pokazania np. zakotwienia lub oparcia belki na murze. Połączenia jak masz zapisane w bazie to idzie szybko przypisać i ewentualnie edytować. Jak masz dużo połączeń nowych ale takich samych to też nie stanowi problemu utworzenie nowego i przypisanie do pozostałych.
Najbardziej mnie wkurza w programie generacja rysunków. Na tym schodzi się trochę. Opcji pełno, możliwości również ale nie zawsze udaje się osiągnąć dokładnie to co się chce. Dlatego wypluwanie rysunków zajmuje trochę czasu. ale to też kwestia wprawy i tego co chcesz pokazać.

Michal1975

Postautor: Michal1975 » 13 lip 2017, 17:38

Ja też posługuje się 2-gim sposobem chociaż często zastanawiał się czy to dobra droga. Żeby uzbroić duży model w połączenia powtarzalne trzeba się dużo naklikać a po drodze jeszcze zazwyczaj jakieś połączenie jest wadliwe......

technologik

Postautor: technologik » 14 lip 2017, 06:26

Pierwszy sposób dla mnie leprzy
robię raz a porządnie dopieszczoną ramę i kopiuję
szybciej jak dla mnie o 2/3 w stosunku do drugiej metody

JerzyCP

Postautor: JerzyCP » 14 lip 2017, 06:36

W przypadku powtarzalnych ram... pierwszy sposób jest pewniejszy i szybszy - zwłaszcza, jeżeli oprócz powtarzalnych połączeń jest sporo obróbek.
Warunek jest jeden - powielamy dokładnie sprawdzoną konstrukcję, aby nie powielać ewentualnych błędów modelu, kolizji itp.

Drugi sposób stosuję tylko w przypadku braku powtarzalności konstrukcji.

Jerzy

Wróć do „Advance Steel”