Poradniki AS

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Advance Steel.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Tomasz Białek

hakai
Posty: 41
Rejestracja: 22 lut 2018, 08:45

Poradniki AS

Post autor: hakai »

Cześć kilka dni temu zacząłem swoją przygodę z Advance steel'em bardzo mi się spodobał i chciałbym zmienić tryb pracy ze zwykłego autocada i rysnków 2d do modelowania 3d ale tu pojawia się problem bo program nie jest intuicyjny, czasami trafiam na moment w którym nie wiem co zrobić i ciężko mi przejść do następnego kroku. Oczywiście oglądałem flmy na yt pana Białka ale niestety nie wszystko pokrywają. Czy znalazł ktoś jakieś dobre filmy edukacyjne? Z góry dziękuję!
pawel1991
Posty: 58
Rejestracja: 09 lut 2018, 18:42

Re: Poradniki AS

Post autor: pawel1991 »

Tu się z Tobą nie zgodzę, akurat co do modelowania to jest on bardzo intuicyjny. Jest dużo makr ułatwiających pracę, barierki drabiny itd, połączenia. Dla mnie mało intuicyjne było, i w pewnym stopniu jest tworzenie dokumentacji. Ja wcześniej używałem ASD więc może dlatego było mi łatwiej.
Wracając do modelowania to tutaj jest potrzebna podstawowa wiedza z Autocada 3D.
hakai
Posty: 41
Rejestracja: 22 lut 2018, 08:45

Re: Poradniki AS

Post autor: hakai »

Głównie mam na myśli samą dokumentację chociaż przyznam, że czasami mam problem z doborem odpowiedniego makra, albo po prostu nie wiem że dane makro można użyć w konkretnym przypadku ale to chyba kwestia obycia z programem.
pawel1991
Posty: 58
Rejestracja: 09 lut 2018, 18:42

Re: Poradniki AS

Post autor: pawel1991 »

A ile juz pracujesz na Advance steel?
hakai
Posty: 41
Rejestracja: 22 lut 2018, 08:45

Re: Poradniki AS

Post autor: hakai »

Niecały tydzień, na początku było trochę ciężko ale powoli się przyzwyczajam. Mam dużo doświadczeń z modelowaniem 3d w solidworksie także następny program jest łatwiej przyswoić.
Deleted User 10275

Re: Poradniki AS

Post autor: Deleted User 10275 »

To trochę ciut za krótko. Jest to bardzo rozbudowany program. Jego swobodna obsługa zajmie Ci pewnie z kilka miesięcy a i tak nie będziesz umiał 70%. Zwłaszcza dostosowanie programu pod siebie oraz wydruki rysunków to koszmar. Ale idzie do tego przywyknąć.
pawel1991
Posty: 58
Rejestracja: 09 lut 2018, 18:42

Re: Poradniki AS

Post autor: pawel1991 »

Zgadzam się z kolegą wyżej. Aczkolwiek jest o niebo lepszy od ASD, który robił milion niepotrzebnych wymiarów:)
JerzyCP
Posty: 142
Rejestracja: 16 mar 2017, 10:14

Re: Poradniki AS

Post autor: JerzyCP »

hakai pisze:Cześć kilka dni temu zacząłem swoją przygodę z Advance steel'em bardzo mi się spodobał i chciałbym zmienić tryb pracy ze zwykłego autocada i rysnków 2d do modelowania 3d ale tu pojawia się problem bo program nie jest intuicyjny, czasami trafiam na moment w którym nie wiem co zrobić i ciężko mi przejść do następnego kroku. Oczywiście oglądałem flmy na yt pana Białka ale niestety nie wszystko pokrywają. Czy znalazł ktoś jakieś dobre filmy edukacyjne? Z góry dziękuję!
Filmów na Youtube jest bardzo dużo:
1. Ciekawe są w języku rosyjskim np.:
a. kurs SolidHat https://www.youtube.com/user/MrBrainMurder
b. dwa filmiki po rosyjsku:
i. Modelowanie konstrukcji - https://www.youtube.com/watch?v=N_74X3k ... hQak9rNICI
ii. Przygotowanie dokumentacji - https://www.youtube.com/watch?v=nnU6LyL ... hQak9rNICI
2. Filmy Procad w j. polskim.
3. Kiedyś jak AS był sprzedawany przez Datacomp, były filmy na Youtube - teraz można niektóre znaleźć na "chomiku".
4, Webinaria Autodesku "Build Your Advance Steel IQ" w j. angielskim.
5. Bardzo dużo po angielsku - niektóre bardzo dobre.

Jest trochę podręczników Graitec-a i Autodesku - głównie w j. angielskim (dla wersji 2015 też w j. polskim).

Dla początkującego... polecam też dwu-tomową książkę "_Up and Running Advance Steel 2017". Po zakupie wysyłasz e-maila do autora i otrzymujesz link do ściągnięcia filmów szkoleniowych oraz przykłady.

Jurek
ODPOWIEDZ