Sumowanie wymiarów na rysunkach warsztatowych

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Advance Steel.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Tomasz Białek

hakai
Posty: 41
Rejestracja: 22 lut 2018, 08:45

Sumowanie wymiarów na rysunkach warsztatowych

Post autor: hakai »

Cześć. Jest jakiś sposób żeby sumować wymiary na rysunkach 2d tak jak w załączniku 2( białe prostokąty)? Podstawowe ustawienia generują dość zabałaganione rysunki jak w załączniku . Pomoże mi ktoś ogarnąć style wymiarowania? Z góry dzięki
Załączniki
2.png
1.png
pawel1991
Posty: 58
Rejestracja: 09 lut 2018, 18:42

Re: Sumowanie wymiarów na rysunkach warsztatowych

Post autor: pawel1991 »

Nie wiem jak to się robi tutaj z automatu, w Tekli jest taka możliwość to wiem. Wg mnie wymiarowanie jest czytelne jak na rysunki robione z automatu, powstaje czasami za dużo wymiarów, ale wg mnie wszystko widać.
hakai
Posty: 41
Rejestracja: 22 lut 2018, 08:45

Re: Sumowanie wymiarów na rysunkach warsztatowych

Post autor: hakai »

Ogólnie rysunek jest w miarę czytelny ale na warsztacie jest to bardzo niewygodne, trzeba dodawać każdy wymiar do siebie. Normalnie u mnie wykonuje się to tak, że odmierzają każdy otwór od końca profila przykładając miarę.
JerzyCP
Posty: 142
Rejestracja: 16 mar 2017, 10:14

Re: Sumowanie wymiarów na rysunkach warsztatowych

Post autor: JerzyCP »

hakai pisze:Ogólnie rysunek jest w miarę czytelny ale na warsztacie jest to bardzo niewygodne, trzeba dodawać każdy wymiar do siebie. Normalnie u mnie wykonuje się to tak, że odmierzają każdy otwór od końca profila przykładając miarę.
Akurat to jest bardzo proste do zrobienia - klikasz PKM (Prawy Klawisz Myszy) na linii wymiarowej (ewentualnie dwuklik) i wybierasz typ prezentacji łańcucha wymiarowego:
Wym_wybór.png
Wym_wybór.png (27.21 KiB) Przejrzano 5742 razy
Możesz oczywiście tak przygotować styl rysunkowy, żeby tworzone rysunki miały od razu odpowiedni typ prezentacji łańcuchów wymiarowych :D .

Jurek
hakai
Posty: 41
Rejestracja: 22 lut 2018, 08:45

Re: Sumowanie wymiarów na rysunkach warsztatowych

Post autor: hakai »

Dziękuję Jurek!
hakai
Posty: 41
Rejestracja: 22 lut 2018, 08:45

Re: Sumowanie wymiarów na rysunkach warsztatowych

Post autor: hakai »

Zapytam od razu tutaj żeby nie spamować. Jest opcja drukowania wszystkich rysunków z menadżera dokumentów jednocześnie? Bo obecnie robię to tak, że otwieram każdy rysunek pojedynczo i drukuję przy czym muszę wybierać za każdym razem drukarkę, format itd co jest frustrujące i czasochłonne
JerzyCP
Posty: 142
Rejestracja: 16 mar 2017, 10:14

Re: Sumowanie wymiarów na rysunkach warsztatowych

Post autor: JerzyCP »

hakai pisze:Zapytam od razu tutaj żeby nie spamować. Jest opcja drukowania wszystkich rysunków z menadżera dokumentów jednocześnie? Bo obecnie robię to tak, że otwieram każdy rysunek pojedynczo i drukuję przy czym muszę wybierać za każdym razem drukarkę, format itd co jest frustrujące i czasochłonne
Wydruk wielu rysunków na raz jest możliwy i jest to również bardzo proste.
1. Zaznaczasz rysunki, które chcesz drukować... i klikasz na "Dodaj do wydruku"
Dodaj_do_wydruku.png
2. Poniżej przygotowane rysunki do wydruku.
Rysunki_do_wydruku.png
3. Jeżeli chcesz np. zrobić PDF-y, to zmieniasz drukarkę na "DWG to PDF" dla wszystkich rysunków.
Wybór_drukarki.png
4. Sam wydruk rozpoczyna się po kliknięciu na klawisz OK głównego okna dialogowego "Menadżera dokumentów".

Oczywiście wszystkie drukowane rysunki muszą mieć wcześniej prawidłowo ustawione parametry wydruku (obszar wydruku, drukarka, pisaki itp.)

Jurek
pawel1991
Posty: 58
Rejestracja: 09 lut 2018, 18:42

Re: Sumowanie wymiarów na rysunkach warsztatowych

Post autor: pawel1991 »

A da się usunąć w nazwie pliku pdf, nazwę zakładki arkusza? Teraz po wydruku nazwa pdf wygląda tak:

"Nazwa rysunku"-A0-Adwance Steel
JerzyCP
Posty: 142
Rejestracja: 16 mar 2017, 10:14

Re: Sumowanie wymiarów na rysunkach warsztatowych

Post autor: JerzyCP »

pawel1991 pisze:A da się usunąć w nazwie pliku pdf, nazwę zakładki arkusza? Teraz po wydruku nazwa pdf wygląda tak:

"Nazwa rysunku"-A0-Adwance Steel
To już jest przypadłość Autodeskowego sterownika drukarki "DWG to PDF".
Ja sobie radzę w ten sposób (używam Total Commandera w Windowsie jako menadżera plików):
1. Zaznaczam pliki do zmiany nazwy:
Rysunki_do_zmiany_nazwy.png
(14.26 KiB) Nie pobierany
2. Skrót klawiszowy "Total Commandera" CTRL+M ("Narzędzie wielokrotnej zamiany"):

3. W polu "Szukaj i zamień" jako "Szukaj" wpisuję ".dwg*Steel" a jako "Zamień" jest <Czyść> i w wybranych nazwach plików "czyszczone jest wszystko co zaczyna się na ".dwg" i kończy na "Steel":


Jurek
JerzyCP
Posty: 142
Rejestracja: 16 mar 2017, 10:14

Re: Sumowanie wymiarów na rysunkach warsztatowych

Post autor: JerzyCP »

pawel1991 pisze:A da się usunąć w nazwie pliku pdf, nazwę zakładki arkusza? Teraz po wydruku nazwa pdf wygląda tak:

"Nazwa rysunku"-A0-Adwance Steel
To już jest przypadłość Autodeskowego sterownika drukarki "DWG to PDF".
Ja sobie radzę w ten sposób (używam Total Commandera w Windowsie jako menadżera plików):
1. Zaznaczam pliki do zmiany nazwy...

2. Skrót klawiszowy "Total Commandera" CTRL+M ("Narzędzie wielokrotnej zamiany"):
Narzędzie_wielokrotnej_zamiany.png
3. W polu "Szukaj i zamień" jako "Szukaj" wpisuję ".dwg*Steel" a jako "Zamień" jest <Czyść> i w wybranych nazwach plików "czyszczone jest wszystko co zaczyna się na ".dwg" i kończy na "Steel":
Czyszczenie_nazwy_pliku.png
W ten sposób... w ułamku sekundy zmienisz nazwy nawet kilkuset rysunków, bo szablon nazwy jest zawsze ten sam.

Jurek
ODPOWIEDZ