Warstwy AdvanceSteel oraz udostępnianie dokumentacji dwg

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Advance Steel.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Tomasz Białek

Awatar użytkownika
ziele_o2k
Posty: 16
Rejestracja: 20 lip 2017, 09:37
Lokalizacja: Poznań

Warstwy AdvanceSteel oraz udostępnianie dokumentacji dwg

Post autor: ziele_o2k »

Dobry,

Opracowuję standard warstw dla AutoCada. Będzie on bazował na standardzie AIA (Amerykański Instytut Architektów). I teraz Pytanie do was, czy lepiej zmienić wszystko w AdvanceSteelu, żeby dostosować do tego standardu, czy może lepiej napisać kombajn, który będzie mi mielił rozbite rysunki AS i zmieniał nazwy warstw.

Generalnie i tak działam na rozbitych rysunkach i mam kombajn do wydruku do pdf więc mogę dopisać fragment kodu do zmian nazw warstw.

Teraz część odnośnie udostępniania dokumentacji. Ogromną według mnie wadą advance steela jest generowanie dokumentacji na arkuszach (przeskalowanej). Klienci często woleliby mieć też dwga 1:1.
Ja osobiście radzę sobie z tym tak, że wszystkie rysunki mam zawsze w jednej skali (Elementy wysyłkowe - belki 1:10, słupy 1:10,1:15, elementy pojedyncze belek 1:10, blachy 1:5 itd.) Potem mój kombajn robiący pdfy tworzy też dwga z przeniesionymi obiektami do modelu i przeskalowanymi o skalę z tabelki. Działa to całkiem ładnie, ale jakie są wasze wrażenia na ten temat?
technologik
Posty: 99
Rejestracja: 19 sie 2016, 06:59

Re: Warstwy AdvanceSteel oraz udostępnianie dokumentacji dwg

Post autor: technologik »

jak stworzyć taki kombajn ? czy jet to coś co udostępniasz do testów?
próbowałem generować rys w skali 1:10 ale czasami jak były zbyt duże elementy do generowały się w skali 1:20 a to już wyglądało masakryczne
czy jest możliwość ustawić tak AS żeby wszystkie wykonawcze były w skali 1:10 ?

czy wiesz jak zrobić aby wszystkie rys typu
wybrane EW +3D Auto Arkusz miały element w trójwymiarze od razu z odsłoniętymi liniami z tyłu elementu
można to uzyskać ręcznie klikając na "pokaż krawędzie zasłonięte" co zajmuj dużo czasu
ODPOWIEDZ