Przenoszenie procesów i stylów

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Advance Steel.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Tomasz Białek

Deleted User 10275

Przenoszenie procesów i stylów

Post autor: Deleted User 10275 »

Witam, mam taką sytuację. Mam dwa komputery, na których jest zainstalowany AS 2019. Na jednym mam porobione style i procesy. Wyeksportowałem je na oddzielny nośnik i chcę wgrać do steela na drugim kompie. I tu moje zdziwienie. Część stylów i procesów zaimportowała się ładnie natomiast część nie chce. Wyskakuje komunikat, że Źródło bazy danych jest starsze od wersji 5.1.
Co to oznacza? Czy jest możliwość przeniesienia ich w jakiś inny sposób? Czy mam rozumieć, że jak utworze sobie ileś tam swoich stylów i przez miesiące czy lata będę je zbierał to kiedyś tam w nowszej wersji ich nie wczytam? To byłoby chore...
Proszę o podpowiedź. Może ktoś się z tym spotkał.
werron
Posty: 50
Rejestracja: 24 mar 2016, 11:37

Re: Przenoszenie procesów i stylów

Post autor: werron »

thomas126 pisze: 29 maja 2018, 07:45 Czy jest możliwość przeniesienia ich w jakiś inny sposób?
Jest prostszy i o wiele szybszy sposób :D. Ja go używam z powodzeniem.
Temat był poruszany w wątku: viewtopic.php?f=45&t=19799&sid=6ed828a0 ... b&start=15
W skrócie: Przy dwóch takich samych systemach operacyjnych i tych samych wersjach programu można przekopiować cały folder "C:\ProgramData\Autodesk\Advance Steel 2018\...". .
Dla wersji 19 zmień po prostu ścieżkę. No i pamiętaj o wykonaniu kopii zapasowej oryginalnych plików przed zagraniem, tak na wszelki wypadek.

werron
Deleted User 10275

Re: Przenoszenie procesów i stylów

Post autor: Deleted User 10275 »

Ok, dzięki wielkie.

Czyli jednym słowem dojść do katalogu Advance Steel 2019 i go z całą zawartością skopiować i podmienić na drugim kompie?

Dzięki wielkie. Pozdrawiam
werron
Posty: 50
Rejestracja: 24 mar 2016, 11:37

Re: Przenoszenie procesów i stylów

Post autor: werron »

thomas126 pisze: 29 maja 2018, 11:17 Czyli jednym słowem dojść do katalogu Advance Steel 2019 i go z całą zawartością skopiować i podmienić na drugim kompie?
Dokładnie tak :)
Ja właściwie załatwiam to jednym kliknięciem :wink: . Używam do synchronizacji z drugim dyskiem (nie istotne czy to dysk przenośny, czy serwer) programiku SyncBackFree. Jak na darmowy progam ma sporo możliwości konfiguracyjnych.
Polecam ten sposób.

werron
ODPOWIEDZ