Mental Ray pierwsze podejście

Zakończyłeś męki twórcze? Podziel się efektami.
UWAGA: Załącznikami mogą być tylko obrazy rastrowe - to jest galeria.

Moderatorzy: pies, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
milsen
Posty: 266
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:28
Lokalizacja: Iława

Mental Ray pierwsze podejście

Post autor: milsen »

Mój pierwszy render w Mentalu. Jeszcze długa droga do wczucia się w nowy tryb i oczywiście baza materiałów do przerobienia. Z racji tego odkupię od kogoś kilka wolnych godzin. Płatne gotówką lub przelewem :wink: .
Załączniki
Pierwsze podejście Mental Ray.
Pierwsze podejście Mental Ray.
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

W Mentalu przyjemnie się robi, prawda ? :wink:
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Sylwia
Posty: 2
Rejestracja: 03 cze 2008, 20:17

Revit 2009

Post autor: Sylwia »

Hej:)
Jestem nowa na forum :) ale mam nadzieje że wdroże sie szybko.

Zaczęłam w Revicie 2008 teraz juz 2009 - próboje swoich sił z wizualkami i mam pytanie, problem wątpliwość itd... W opcjach rendreu w 2008 mogłam dowolnie sterować materiałem na zasadzie tworzenia podziału kafelek łącznie z nadaniem grubości fug. (dodam ze w 3dmaxie jest to bez problemu) W wersji 2009 juz tego nie ma. Jedyne co moge zrobic to nałożyć maskę jpg z poszczególnym podzialem kafli i innych

poza tym w 2008 mogłam podkładac zdjęcia do renderu w tle. W 2009 nie ma tej opcji. Czy może jest jakiś myk o którym nie wiem? Ale jesli jest tak jak myśle to poza Mental Rayem (chyle czoła - w koncu jest) to troche nie bardzo.....

Co wy na to?
Sylwia
Sylwik
Awatar użytkownika
milsen
Posty: 266
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:28
Lokalizacja: Iława

Post autor: milsen »

Do piesa: a przyjemnie się robi, hehe. Wprawdzie ostry monopol pt. okrojony jak cholera Mental, ale przerabianie wszystkiego od zera to paranoja. Jak mam osiedle, które na bierząco składam do wuzialek i mam do przerobienia kilka powstałych już budynków to wolę to pozostawić bez komentarza...

Do Sylwii: kafelkami w 2009 starujesz za pomocą tekstury "bump", więc trzeba pokombinować w photoshopie. Innego wyjścia jak na razie nie stwierdziłem. Tła również nie można dodawać w Revicie. Juz była o tym debata. Link poniżej:

http://forum.procad.pl/viewtopic.php?t= ... ezroczyste

A ogólne wrażenia co do wersji 2009: śmierdzi komerchą (rpc itd.), opcje renderu ograniczone i ogólna olewka wobec klientów, ale cóż my, małe żuczki, mozemy wobec giganta... A Mental do duży w końcu plus, chociaż za biblioteki to zacząłem szukać wiatrówki :wink:
Sylwia
Posty: 2
Rejestracja: 03 cze 2008, 20:17

Post autor: Sylwia »

Dzieki wielkie - załączam moje próby w mental rey. Nastepnym razem wykorzystam do tła decal. :)
Zgadzam się oczywiscie - komercha jak nie wiem co. Pierwszy raz spotykam się z czymś takim, że ulepszając program pogarszają inne opcje. Teraz to użytkownicy muszą sie martwic jak na około wykonywać to co było kiedyś standardem.
Moze jakieś grupowe zażalenie? Nie wiem gdzie można cos takiego zgłaszać. Wiem że próżne nadzieje - ale czasem lubie z wiatrakami walczyć.
Pozdrowionka :D
Załączniki
Wizualizacja 1NOWY.JPG
Sylwik
Awatar użytkownika
milsen
Posty: 266
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:28
Lokalizacja: Iława

Post autor: milsen »

A nawet słońce sam renderuje. Fajnie, fajnie. Ale za ten "Szklany" polbruk to najgorsze szykany dla Autodesku... Ciekawy efekt, zamieszczem dla inspiracji...

A może zwróciliście uwagę na revitcity, że ichnie wizualki wyglądają nieco inaczej? A może mają nieco lepszą wersję Revita? Trochę więcej opcji czy coś podobnego? (Bo cenę na pewno mają 2x mniejszą...).
Załączniki
Wieczorową porą...
Wieczorową porą...
Awatar użytkownika
milsen
Posty: 266
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:28
Lokalizacja: Iława

Post autor: milsen »

A to widok renderu nocnego. Same światła bez słońca. Czas redneringu ca. 20h. Jeżeli ktoś działał więcej w mentalu to pytanie: dlaczego pojawiają się świetlne punkty i obwódki wokół lamp oświetleniowych? Cos pochrzaniłem w ustawieniach?
Załączniki
W nocy...
W nocy...
Adanedhel
Posty: 16
Rejestracja: 11 gru 2008, 13:16

Post autor: Adanedhel »

O kurcze. 20 godzin ????????
To ja juz wole linkowac do Viza. Bo szczerze mówiac efekt nie jest powalajacy a i te refleksy to juz wogole porazka. Czekac 20godzin zeby zobaczyc cos takiego. Nie oceniam tutaj obiektu tylko sam silnik renderowania. W vizie zazwyczaj rendery trwaja krocej. W sobote wrzuce moj render zrobiony w Vizie, ze scena dosc rozbudowana, chyba bardziej niz twoja. A render bedzie trwal jakies 6-7 godzin. Tylko ze ja tam mam okolo 25 rodzajow materialow i kazdy zrobiony jest z 3-4 warstw, dodatkowo robiony ze swiatlem sztucznym punktowym (okolo 20punktow). Juz robilem rendery probne ale zawsze zobaczylem cos o czym zapomnialem i musialem przerwac. :).
Jesli chodzi o te obwodki to zalezy od ustawien swiatla. Na pierwszy rzut oka moge zgadywac ze masz ustawione za duza moc swiatla, jesli wogole cos takiego mozna w RA ustawic. Odbicia to najprawdopodobniej zbyt refleksyjny material na barierce. Ustawiles prawdopodobnie chrom, a powiniennes zrobic sam swoj material, np jakas farbe z semi gloss lub gloss. Jesli ustawisz metal jakikolwiek to wtedy zachowuje sie jak lustro i odbija wszystko co wejdzie w pole widzenia. Ja na aluminiowa stoalrke ustawiam zawsze painta semi gloss i daje kolor bialy lub jakis odcien szarosci i wtedy wychodzi jak w rzeczywistosci aluminium. Metal lub chrom jest dobry na jakies elementy okragle i raczej zblizenia, wtedy daje dobry efekt i odbija otoczenie.
pozdrawiam
Aha zauwazylem jeszcze jedna rzecz. Jesli robisz render nocny to nie mozesz ustawiac tylko samych swiatel punktowych i zwiekszac ich mocy zeby rozjasnic scene. Trzeba ustawic jakies swiatlo rozproszone, ktore zwiekszy nam jasnosc w kazdym miejscu sceny. Nie wiem czy moje rady cos dadza bo nie robie w RA2009 ale znam troche silnik MR z Viza i 3Dmaxa moze wlasciwosci maja podobne...
Acinski
Posty: 92
Rejestracja: 12 gru 2008, 14:48
Lokalizacja: Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Acinski »

Niestety polityka autodesku jest taka, że render zrobic możesz owszem ale wizualizację ralistyczną to już w maxie. najnowszy współpracuje z revitem. Importuje materiały itd i jazda.
nauka trwa
ODPOWIEDZ