nowe koncepcje - rendery 360

Zakończyłeś męki twórcze? Podziel się efektami.
UWAGA: Załącznikami mogą być tylko obrazy rastrowe - to jest galeria.

Moderatorzy: pies, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
alagor
Posty: 148
Rejestracja: 19 gru 2006, 21:00
Lokalizacja: białystok

nowe koncepcje - rendery 360

Post autor: alagor »

nowy projekt
Załączniki
bryla1-4-pietra.rvt_2013-sty-05_09-59-42-000_Widok_3D_7.jpg
bryla1-4-pietra.rvt_2013-sty-05_10-11-39-000_Widok_3D_10.png
bryla1-4-pietra.rvt_2013-sty-05_07-59-45-000_Kopia_Widok_3D_14.png
3.jpg
1.jpg
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: nowe koncepcje - rendery 360

Post autor: pies »

Bardzo przyjemne obrazki.
Podoba mi się jak operujesz światłem i wydobywasz formę architektoniczną.
Chylę czoła :wink:
Pozdrawiam
Był Kudłaty
alagor
Posty: 148
Rejestracja: 19 gru 2006, 21:00
Lokalizacja: białystok

Re: nowe koncepcje - rendery 360

Post autor: alagor »

dzięki za kolejne pochwały. To lata praktyki. Choć w revicie wydaje się to bardzo proste. Silnik do renderu dość łatwo daje sobie radę ze światłem. Nie ma potrzeby strasznego kombinowania. :D
qn
Posty: 104
Rejestracja: 13 sie 2009, 20:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: nowe koncepcje - rendery 360

Post autor: qn »

Witam,

przy okazji renderów 360 chciałbym poruszyć temat, który pojawił się już w temacie:
http://forum.procad.pl/viewtopic.php?f= ... rze#p12420

Czy może dotarły do Was jakieś informacje od kiedy jednostki w chmurze będą płatne? I ile będą kosztowały? Pytałem oczywiście u źródła, ale nie wiedzą, więc szukam dalej. Jest to istotne dla właścicieli Revita LT, którzy mają możliwość renderowania wyłącznie w chmurze (przy wykupionej subskrypcji). Gdyby coś się Wam obiło o uszy to proszę o info.
Awatar użytkownika
zubrzyk
Posty: 146
Rejestracja: 05 lis 2008, 16:30
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontaktowanie:

Re: nowe koncepcje - rendery 360

Post autor: zubrzyk »

Ostatnio w ramach problemów z konfiguracją Revit server'a kontaktowałem się z Autodesk'iem i Pan powiedział mi krótko, że jeśli mam aktywną subskrybcję, mam zapomnieć o problemie punktów w Autodesk 360 Rendering. Co prawda nie mam na to namacalnych dowodów ale uspokoił mnie trochę ów Pan.
qn
Posty: 104
Rejestracja: 13 sie 2009, 20:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: nowe koncepcje - rendery 360

Post autor: qn »

Dzięki za informację. Jest to pocieszające, nie powiem. Pozostaje trzymać miłego Pana za słowo...
qn
Posty: 104
Rejestracja: 13 sie 2009, 20:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: nowe koncepcje - rendery 360

Post autor: qn »

Przekonuję się do renderowania w chmurze... Obrazki poniżej wyrenderowały się w kilka minut (czasem trzeba poczekać w kolejce do renderowania dłużej niż trwa samo renderowanie). Podejrzewam, że na moim sprzęcie potrwałoby to kilka dobrych godzin.

Polecam.
Załączniki
4.png
3.png
2.png
1.png
qn
Posty: 104
Rejestracja: 13 sie 2009, 20:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: nowe koncepcje - rendery 360

Post autor: qn »

zubrzyk pisze:Ostatnio w ramach problemów z konfiguracją Revit server'a kontaktowałem się z Autodesk'iem i Pan powiedział mi krótko, że jeśli mam aktywną subskrybcję, mam zapomnieć o problemie punktów w Autodesk 360 Rendering. Co prawda nie mam na to namacalnych dowodów ale uspokoił mnie trochę ów Pan.
No więc wygląda na to, że dobre czasy darmowego renderowania w chmurze minęły bezpowrotnie. A szkoda...
Z moich analiz wynika, że w ramach subskrypcji dostępnych jest 100 jednostek renderowania, a jeden średniej wielkości rendering o dobrej jakości kosztuje 1 jednostkę. Jednostki można dokupić - 100 jednostek kosztuje 125 euro, a więc wynika z tego że jeden rendering jw. kosztuje ok 5 zł. Na szczęście można wykonywać renderingi o niższej jakości bez kosztów.
ODPOWIEDZ