belka - zbrojenie

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Revit Structure.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Andrzejj, Arkadiusz Mackiewicz

ODPOWIEDZ
nodon
Posty: 8
Rejestracja: 23 mar 2009, 16:29

belka - zbrojenie

Post autor: nodon »

Mam pytanie dotyczące elementów konstrukcyjnych. Projekt architektoniczny był robiony w revicie arch. Otworzyłem plik w revicie konstrukcyjnym i chcę wymodelować elementy konstrukcyjne, takie jak wieńce, fundamenty... i wygenerować zbrojenie za pomocą extensions. Niestety to nie działa. Wyskakuje mi informacja że "obiekt nie jest obsługiwany przez moduł". Co powinienem zrobić?
Awatar użytkownika
Andrzejj
Posty: 143
Rejestracja: 25 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Post autor: Andrzejj »

Włącz sobie obojętnie jaki szablon konstrukcyjny i sprawdź które elementy są nienośne. Standardowo w Revicie ARCH. nie przypisywana jest funkcja konstrukcyjna. Musisz to zmienić, żeby RST i extension mogły to obsługiwać. Wszystkie parametry nośności są we właściwościach.
nodon
Posty: 8
Rejestracja: 23 mar 2009, 16:29

Post autor: nodon »

nie wiem gdzie sprawdza się tą nośność. Utworzyłem nową rodzinę belek konstrukcyjnych za pomocą Ramy konstrukcyjne - belki i stężenia, zdefiniowałem właściwości fizyczne materiału (nie wiem czy ma to znaczenie) i wczytałem ją w mój projekt architektoniczny. Wszystko robiłem w revicie strukturalnym i cały czas nie działa. Nie widzę w opcjach niczego takiego jak element nośny lub nienośny. Jest tylko funckcja konstrukcyjna, otulina zbrojenia (której nie można zmienić ale pewnie trzeba wczytać jakąś rodzinę) i analiza konstrukcyjna. Nic innego nie ma.
Awatar użytkownika
Andrzejj
Posty: 143
Rejestracja: 25 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Post autor: Andrzejj »

Pamiętaj, że obiekty nie mogą być modelowane. Extension obsługuje tylko i wyłącznie ściśle określone geometrycznie obiekty, czyli standardy z biblioteki revit. Jedyna rzecz jaką udało mi się nagiąć. to odczytanie przez EXT. stopy fundamentowej trapezowej. NIc innego nie przejdzie. Tylko belki prostokątne, ławy i stopy z rodziny Strucyural Foundation, i ściany, jeżeli zaznaczone mają we właściwościach Bering.
ODPOWIEDZ