Uwaga na programy do kosztorysowania !!!!!

Revit po godzinach...

Moderatorzy: pies, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
alagor
Posty: 148
Rejestracja: 19 gru 2006, 21:00
Lokalizacja: białystok

Uwaga na programy do kosztorysowania !!!!!

Post autor: alagor »

Uwaga na programy do kosztorysowania !!!!!
parę dni temu progi mojej pracowni odwiedzili panowie z policji. Po przeszukaniu wszystkich komputerów, płyt w archiwum oraz komputera w domu stwierdzili, że barak jest zainstalowanego nielegalnego oprogramowania!!!!!!. na koniec dowiedziałem się, że szukają nielegalnego programu do kosztorysowania N----a -pro. Okazało się, że jeden z projektantów branżowych (zlecenie zewnętrzne) użył nielegalnej kopii do zrobieniu kosztorysu w domu. Trochę się zestresowałem wizytą - nie było to sympatyczne. Swoją drogą panowie i panie z firmy produkującej oprogramowanie mogli poprosić o wyjaśnienia, a nie wysyłać donosu i policji. Policja zabezpieczyła materiał (projekt) w urzędzie i teraz trochę krzywo patrzą na mnie w urzędzie. Ostrzegam sprawdzajcie co dostajecie od projektantów branżowych bo można być oskarżonym mimo posiadania legalnego oprogramowania w pracowni!!!!!. ale jak to robić ???? nie mamy najmniejszego wpływu na czym pracują inni. Wiem ktoś powie nie zlecaj jak nie jesteś pewien na czy ktoś pracuje!!! oczywiście tak można, ale ja uważam, że wszystkim należy wierzyć.
ODPOWIEDZ