Drzwi lewe i prawe

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Drzwi lewe i prawe

Post autor: pies »

Nie mam pomysłu jak zrobić, żeby w zestawieniach SHEDULES rozróżniane były drzwi lewe i prawe. Nie chodzi mi o zdefiniowanie osobnych rodzin, bez możliwości zrobienia FLIP :)
Pozdrawiam
Był Kudłaty
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

Temat stary, ale teraz ja też zapragnąłem rozdzielenia drzwi lewych od prawych jak w poscie powyżej. Czy komuś się to udało? Może chciałby się z nami podzielić informacjami jak do tego doprowadził?
pozdrawiam
Andrzej Lis
Posty: 3
Rejestracja: 10 lis 2005, 18:17

rodzaj skrzydeł drzwiowych

Post autor: Andrzej Lis »

Nie wpadłem jeszcze na automat który by sam odróżniał lewe od prawych ale w każdych drzwiach na rysunku można zaznaczyć w properties typ skrzydła (frame type) i dołączyc ta pozycję do zestawienia a dalej już będzie sam zliczał
kayser
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2014, 08:04

Re: Drzwi lewe i prawe

Post autor: kayser »

W nowych wersjach Revita jest jakieś rozwiązanie?
Awatar użytkownika
Marek K
Posty: 206
Rejestracja: 05 wrz 2009, 16:43
Lokalizacja: wieś Polna
Kontaktowanie:

Re: Drzwi lewe i prawe

Post autor: Marek K »

Pakiet Graitec Power Pack dla Revita który jest dodatkiem dla subskrybentów rozwiązuje ten problem. Próbował ktoś?
Marek_K
marcinm
Posty: 24
Rejestracja: 28 lip 2015, 06:48

Re: Drzwi lewe i prawe

Post autor: marcinm »

Skoro już zahaczyliśmy o dodatki to proponuję sprawdzić Sort Mark. Oprócz oznaczenia kierunku otwarcia drzwi ma też kilka innych funkcjonalności:
https://www.procad.pl/procad-tools4revi ... sort-mark/
Dodatek działa z pełną wersją Revit i jeszcze jest jeden warunek konsekwentne budowanie rodzin drzwi (zwróćcie uwagę na okno oznaczenia kierunku P/L z układem współrzędnych):
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... 92wLaEiMUw
pozdrawiam
marcinm
ODPOWIEDZ