projekt zagospodarowania terenu
Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj
projekt zagospodarowania terenu
chciałam zrobić projekt zagospodarowania terenu. Dysponuję mapą papierową, więc ją wskanowałam jako plik jpg do projektu na poziom teren w projekcie, ale że budynek jest przekrzywiony względem północ południe więc mapę w projekcie przekręciłam a dla widoku zagospodarowania ustawiłam orientację "Północ rzeczywistą" i wszystko było dobrze do momentu jak rysunek eksportowałam do dwg gdyż tam mapa (jako jpg) nie przekręciła się i pozostała w ustawieniu odpowiadający dla "Północy projektu" w Revicie.. Myślę że ma to coś wspólnego z układem współrzędnych ale nie wiem jak to ustawić aby w jednym i drugim programie było dobrze.
Re: projekt zagospodarowania terenu
Mam ten sam problem niestety, nie znalazłem rozwiązania i po każdym eksporcie w AutoCad wybieram mapę i we właściwościach obiektu w rubryce obrót (rotation) wpisuję 0, mapa zostaje wtedy obrócona zgodnie z rysunkiem.
Re: projekt zagospodarowania terenu
W Revice mapę obrysowuję przy pomocy "Reference Plane". Dzięki temu w Autocadzie łatwo dociągnąć ją we właściwe miejsce. Nic lepszego nie wymyśliłem
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Był Kudłaty
-
- Posty: 1
- Rejestracja: 24 lut 2017, 22:17
Re: projekt zagospodarowania terenu
Nie dotarłem do przyczyny takiego obracania podkładów .jpg ale jeżeli wstawiam mapę PRZED wskazaniem PNproj. to problem znika... Więc to kolejny powód, żeby ZT (z rozp. PN=PNproj) trzymać w osobnym pliku i linkować budy:)