projekt zagospodarowania terenu

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
krolowa
Posty: 12
Rejestracja: 25 lip 2014, 16:00

projekt zagospodarowania terenu

Post autor: krolowa »

chciałam zrobić projekt zagospodarowania terenu. Dysponuję mapą papierową, więc ją wskanowałam jako plik jpg do projektu na poziom teren w projekcie, ale że budynek jest przekrzywiony względem północ południe więc mapę w projekcie przekręciłam a dla widoku zagospodarowania ustawiłam orientację "Północ rzeczywistą" i wszystko było dobrze do momentu jak rysunek eksportowałam do dwg gdyż tam mapa (jako jpg) nie przekręciła się i pozostała w ustawieniu odpowiadający dla "Północy projektu" w Revicie.. Myślę że ma to coś wspólnego z układem współrzędnych ale nie wiem jak to ustawić aby w jednym i drugim programie było dobrze.
qn
Posty: 104
Rejestracja: 13 sie 2009, 20:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: projekt zagospodarowania terenu

Post autor: qn »

Mam ten sam problem niestety, nie znalazłem rozwiązania i po każdym eksporcie w AutoCad wybieram mapę i we właściwościach obiektu w rubryce obrót (rotation) wpisuję 0, mapa zostaje wtedy obrócona zgodnie z rysunkiem.
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: projekt zagospodarowania terenu

Post autor: pies »

W Revice mapę obrysowuję przy pomocy "Reference Plane". Dzięki temu w Autocadzie łatwo dociągnąć ją we właściwe miejsce. Nic lepszego nie wymyśliłem :-(
Pozdrawiam
Był Kudłaty
sszablowski
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2017, 22:17

Re: projekt zagospodarowania terenu

Post autor: sszablowski »

Nie dotarłem do przyczyny takiego obracania podkładów .jpg ale jeżeli wstawiam mapę PRZED wskazaniem PNproj. to problem znika... Więc to kolejny powód, żeby ZT (z rozp. PN=PNproj) trzymać w osobnym pliku i linkować budy:)
ODPOWIEDZ