Zestawienie elementów wysyłkowych na rysunku

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Advance Steel.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Tomasz Białek

BartekD1982
Posty: 13
Rejestracja: 25 maja 2017, 10:58

Zestawienie elementów wysyłkowych na rysunku

Post autor: BartekD1982 »

Na poprzednie moje pytanie otrzymałem wyczerpującą odpowiedź - mam nadzieję, że i z tym tak będzie.
Chciałbym wstawić na rysunek listę elementów wysyłkowych z ich masami i łącznym podsumowaniem. Z dostępnych szablonów mogę wstawić taką listę ale zawiera ona również wyszczególnienie elementów pojedynczych użytych do utworzenia EW. Chciałbym żeby tego nie było. W katalogu BOMTemplates znalazłem szablony list, udało mi się w jakiś sposób usunąć te elementy pojedyncze. Ale kłopot w tym, że ten szablon, który stworzyłem, nie pojawia mi się w dostępnych. Nie wiem co robię nie tak.
JerzyCP
Posty: 142
Rejestracja: 16 mar 2017, 10:14

Re: Zestawienie elementów wysyłkowych na rysunku

Post autor: JerzyCP »

Być może w Management Tools musisz zaznaczyć opcję "użyj nowych zestawień na rysunku" - kiedyś miałem podobny problem i opisałem go w wątku:
http://forum.procad.pl/viewtopic.php?f=45&t=19666.
MGMT - użyj nowych zestawień na rysunku.png
Jeżeli ta opcja jest odznaczona, to na liście dostępnych szablonów pojawiają się nie te typu DWG z katalogu "Templates" a szablony rysunkowe z edytora BOM - podobno kiedyś tylko tak można było tworzyć szablony zestawień.
BOM - zestawienia na rysunkach.png
Jurek
BartekD1982
Posty: 13
Rejestracja: 25 maja 2017, 10:58

Re: Zestawienie elementów wysyłkowych na rysunku

Post autor: BartekD1982 »

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Szablon po wykonaniu czynności opisanej przez Ciebie pojawił się na liście do wyboru. Ale w życiu nie ma tak lekko i dalej lista nie wygląda niestety tak jak tego oczekuję. W edycji szablonu mam zaznaczone aby w liście pojawiały się elementy wysyłkowe jednak lista wygląda tak jak w załączniku.
Załączniki
Lista.png
(16.84 KiB) Nie pobierany
Szablon.png
JerzyCP
Posty: 142
Rejestracja: 16 mar 2017, 10:14

Re: Zestawienie elementów wysyłkowych na rysunku

Post autor: JerzyCP »

Porządkując temat BOM na rysunkach:
1. W MGMT zaznaczona opcja "użyj nowych zestawień na rysunkach":
1.1. Lista DWG w katalogu ...\BOMTemplates
Advance Steel - nowy sposób zestawień (DWG) Templates.png
1.2. Lista dostępnych szablonów zestawień na rysunku
Advance Steel - nowy sposób zestawień (DWG).png
Advance Steel - nowy sposób zestawień (DWG).png (31.06 KiB) Przejrzano 8962 razy
2. W MGMT odznaczona opcja "użyj nowych zestawień na rysunkach":
2.1. Lista szablonów rysunkowych w BOM
BOM - zestawienia na rysunkach 2.png
2.2. Lista dostępnych szablonów zestawień na rysunku
Advance Steel - stary sposób zestawień.png
Advance Steel - stary sposób zestawień.png (24.77 KiB) Przejrzano 8962 razy
Jurek
JerzyCP
Posty: 142
Rejestracja: 16 mar 2017, 10:14

Re: Zestawienie elementów wysyłkowych na rysunku

Post autor: JerzyCP »

BartekD1982 pisze:Bardzo dziękuję za odpowiedź. Szablon po wykonaniu czynności opisanej przez Ciebie pojawił się na liście do wyboru. Ale w życiu nie ma tak lekko i dalej lista nie wygląda niestety tak jak tego oczekuję. W edycji szablonu mam zaznaczone aby w liście pojawiały się elementy wysyłkowe jednak lista wygląda tak jak w załączniku.
Prześlij swój szablon DWG - to zobaczę jak to działa u mnie na modelu.

Jurek
BartekD1982
Posty: 13
Rejestracja: 25 maja 2017, 10:58

Re: Zestawienie elementów wysyłkowych na rysunku

Post autor: BartekD1982 »

Dziękuję za dobre chęci Jurek jednak niestety z nieznanych mi przyczyn nie mogę przesłać pliku dwg. Wyskakuje mi komunikat "Niedozwolone rozszerzenie pliku". Przepraszam, jestem nowy na forum, może coś robię źle. Napisałem do administratora ale pewnie poczekam na odpowiedź. I jeszcze raz dziękuję za pomoc - jest nieoceniona.
A odnośnie list próbowałem przy zastosowaniu nowych szablonów advance i starych i dalej coś jest nie tak. Wiem, że gdzieś w samych ustawieniach szablonów popełniam błąd ale jeśli nie prześlę pliku dwg ciężko będzie Tobie to sprawdzić. Ehh, będę próbował, jeśli coś mi wyjdzie, nie omieszkam opisać procedury. Po prostu chcę prostą listę (1) (Nazwa EW) (Ciężar) (2) (Nazwa EW) (Cięża) itd... a na końcu podsumowanie cięzarów. Obojętne czy zrobię to przy pomocy nowych szablonów czy starych.
JerzyCP
Posty: 142
Rejestracja: 16 mar 2017, 10:14

Re: Zestawienie elementów wysyłkowych na rysunku

Post autor: JerzyCP »

BartekD1982 pisze:Dziękuję za dobre chęci Jurek jednak niestety z nieznanych mi przyczyn nie mogę przesłać pliku dwg. Wyskakuje mi komunikat "Niedozwolone rozszerzenie pliku".
Spróbuj spakować DWG-a - RAR-em, Zip-em lub tp.

Jurek
BartekD1982
Posty: 13
Rejestracja: 25 maja 2017, 10:58

Re: Zestawienie elementów wysyłkowych na rysunku

Post autor: BartekD1982 »

Przesyłam. Dziękuję.
Załączniki
Lista elementow wysylkowych_Bartek.zip
(82.27 KiB) Pobrany 298 razy
BartekD1982
Posty: 13
Rejestracja: 25 maja 2017, 10:58

Re: Zestawienie elementów wysyłkowych na rysunku

Post autor: BartekD1982 »

Tobie thomas może chodzi o to, że lista elementów wysyłkowych pokazuje się na rysunku. I tu się zgadzam. Tylko mój problem polega na tym, że ta lista nie wygląda tak jak chcę. Nie chce listy elementów wysyłkowych z elementami składowymi tych EW, tylko listę gdzie tych elementów pojedynczych nie będzie - same nazwy EW wchodzących w skład konstrukcji, ich ciężary i łączne podsumowanie tych ciężarów. Jurek wykonuje tutaj świetną robotę i za to należy mu się krata zimnego browara. Poznaję ten program, wcześniej pracowałem na ASD i z modelowaniem w AS nie miałem większych problemów ale z rysunkami i zestawieniami już tak. I dlatego pozwoliłem sobie zadać tu pytania.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich odpowiadających
JerzyCP
Posty: 142
Rejestracja: 16 mar 2017, 10:14

Re: Zestawienie elementów wysyłkowych na rysunku

Post autor: JerzyCP »

BartekD1982 pisze:Przesyłam. Dziękuję.
Bartek,

Zestawienie, które stworzyłeś ma tak stworzony filtr obiektów, że nie ma co zestawiać/zliczać:
Filtr obiektów - Bartek.png
W oryginalnym zestawieniu dla elementów wysyłkowych jest taki filtr:
Filtr obiektów - Lista elementów wysyłkowych.png
Gdybyś chciał zestawiać/zliczać tylko belki (nie będą zestawiane/zliczane blachy), to jest taki filtr obiektów:
Filtr obiektów - Lista belek.png
Gdybyś chciał zestawiać/zliczać tylko blachy, to stosujesz taki filtr:
Filtr obiektów - Lista blach.png
W twoim przypadku... należy pozostawić filtr obiektów tak jak jest oryginalnie dla "Zestawienia elementów wysyłkowych" - ale należy przerobić lub stworzyć całkiem nowy szablon tabelki zestawienia stosując dostępne tokeny.

Listę dostępnych tokenów można sprawdzić następująco:
1. Otwórz Narzędzia Zarządzania (Management Tools).
2. Wejdź w Edytor Tablic.
3. U góry z lewej strony Otwórz ODBC.
4. Na dole klknij Użyj filtru i wpisz BomDwgTokens.
5. Pojawi się tablica dostępnych tokenów dla zestawień na rysunku.

Jurek

BTW
Teraz nie mam czasu, ale jak nic nie wymyślisz to spróbuję w weekend czy da się to jakoś zgrabnie stworzyć.
Ostatnio zmieniony 06 cze 2017, 14:13 przez JerzyCP, łącznie zmieniany 1 raz.
JerzyCP
Posty: 142
Rejestracja: 16 mar 2017, 10:14

Re: Zestawienie elementów wysyłkowych na rysunku

Post autor: JerzyCP »

Pewnie będą potrzebne takie tokeny, jak:
Token_1.png
Token_2.png
Token_3.png
Token_4.png
Jurek
BartekD1982
Posty: 13
Rejestracja: 25 maja 2017, 10:58

Re: Zestawienie elementów wysyłkowych na rysunku

Post autor: BartekD1982 »

Dzięki Jurek. tak jak podejrzewałem - samo grzebanie w szablonie na niewiele się zda. Spróbuję jutro i dam znać czy się udało. Taka lista która w miarę spełnia moje oczekiwania jest dostępna w zestawieniach uporządkowanych "Lista elementów wysyłkowych z pozycjami" (w załączniku). Jeśli stworzenie nowego szablonu mi się nie uda wstawię taką, chociaż w niej też brak jest np naddatku na spoiny. Stopień zagmatwania pewnych spraw w AS przypomina mi trochę BOCADA, z którym też miałem styczność. Ale cóż trzeba się uczyć całe życie :roll:
Pozdrawiam
Załączniki
Lista elementów wysyłkowych z pozycjami.zip
(13.25 KiB) Pobrany 250 razy
JerzyCP
Posty: 142
Rejestracja: 16 mar 2017, 10:14

Re: Zestawienie elementów wysyłkowych na rysunku

Post autor: JerzyCP »

BartekD1982 pisze:Dzięki Jurek. tak jak podejrzewałem - samo grzebanie w szablonie na niewiele się zda. Spróbuję jutro i dam znać czy się udało. Taka lista która w miarę spełnia moje oczekiwania jest dostępna w zestawieniach uporządkowanych "Lista elementów wysyłkowych z pozycjami" (w załączniku). Jeśli stworzenie nowego szablonu mi się nie uda wstawię taką, chociaż w niej też brak jest np naddatku na spoiny. Stopień zagmatwania pewnych spraw w AS przypomina mi trochę BOCADA, z którym też miałem styczność. Ale cóż trzeba się uczyć całe życie :roll:
Pozdrawiam
Bartek,

Z praktyki wiem, że wstawianie zestawień materiałowych na rysunku dla całości modelu potrafi zamulić program na baaardzo dłuuugo.
Dlatego dużo lepiej jest robić to za pomocą edytora BOM - w Twoim przypadku, chyba lepiej jest spróbować edycji "Listy elementów wysyłkowych z pozycjami" dodając w zestawieniu naddatek na spoiny.

Jurek
Deleted User 10275

Re: Zestawienie elementów wysyłkowych na rysunku

Post autor: Deleted User 10275 »

Kontynuując temat list wielka prośba. Czy ktoś może pokazać jak dodać do jakiejkolwiek listy dodatkową kolumnę z np. powierzchnią malowania danego elementu. Walczę z tymi tabelkami już od dłuższego czasu. Wyłączam grupowanie, kopiuję ostatnią kolumnę na koniec, wpisuję na górze powierzchnia malowania. Problem jest z dołem czyli tokenem. Kiedy chcę go edytować w tym przypadku używam tokena od wagi to w edytorze tekstu pojawia mi sie 0. A w wierszu jest wpisane normalnie %Weight.
O co w tych tabelkach chodzi. Dodałem tą kolumnę do grupy. Oddzielnie jeden i drugi wiersz i dupa. Nie działa.
Czy ktoś mógłby krok po kroku omówić bądź pokazać na slajdach jak dodać taką kolumnę aby działała?
Deleted User 10275

Re: Zestawienie elementów wysyłkowych na rysunku

Post autor: Deleted User 10275 »

Jurek znalazłbyś chwilę na to? Ewentualnie jak nie teraz to w weekend i coś wrzucił? Z góry dzięki :)
ODPOWIEDZ