Zestawienie kubaturowe (m3)

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Advance Steel.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Tomasz Białek

werron
Posty: 50
Rejestracja: 24 mar 2016, 11:37

Zestawienie kubaturowe (m3)

Post autor: werron »

Czy jest możliwość w zestawieniu materiałowym wstawić informację o kubaturze elementu?
Chcę to wykorzystać do wykonania zestawienia elementów z drewna występujących w konstrukcji.

werron
JerzyCP
Posty: 142
Rejestracja: 16 mar 2017, 10:14

Re: Zestawienie kubaturowe (m3)

Post autor: JerzyCP »

werron pisze: 20 wrz 2018, 08:06 Czy jest możliwość w zestawieniu materiałowym wstawić informację o kubaturze elementu?
Chcę to wykorzystać do wykonania zestawienia elementów z drewna występujących w konstrukcji.

werron
Raczej nie... nie znalazłem żadnego tokena (zarówno dla zestawień w DWG jak i zestawień BOM zewnętrznych), który by zawierał informacje o objętości elementu.
Wydaje się, że jedyne co można zrobić to podać w zestawieniu ciężary elementów oraz ich długości plus informacje o przekroju elementu - resztę trzeba obrobić np. w Excelu tak aby otrzymać kubatury drewna.

Jurek
werron
Posty: 50
Rejestracja: 24 mar 2016, 11:37

Re: Zestawienie kubaturowe (m3)

Post autor: werron »

JerzyCP pisze: 02 paź 2018, 14:12 Wydaje się, że jedyne co można zrobić to podać w zestawieniu ciężary elementów oraz ich długości plus informacje o przekroju elementu - resztę trzeba obrobić np. w Excelu tak aby otrzymać kubatury drewna.
Dzięki Jerzy za odpowiedź. Przynajmniej wiem że temat nie został ogarnięty.
A na razie stosuję metodę którą i Ty poleciłeś (Excel)

werron
ODPOWIEDZ