ogrodzenie

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
liwvi
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2008, 12:24

ogrodzenie

Post autor: liwvi »

witam:)
mam takie pytanie: czy macie może pomysł jak dopasować ogrodzenie do ukształtowania terenu?
pozdrawiam
mario1275
Posty: 295
Rejestracja: 25 paź 2006, 18:24
Kontaktowanie:

Post autor: mario1275 »

hmm jeszcze nie walczyłem z takim roblemem ale pierwsze co mi przyszło do głowy to zrobienie pomurówki w formie spoczników lub pochylni a ogrodzenie jako rodziny balustrady
Jacek Portalski
Posty: 60
Rejestracja: 06 lip 2005, 08:13

Post autor: Jacek Portalski »

Witam.
A z jaki elementów (rodzin) budujesz ogrodzenia?
Ja osobiście polecam ściany kurtynowe, są trudne do opanowania szczególnie w początkowej fazie nauki ale jednocześnie dają ogromne możliwości dowolnego kształtowania przestrzennego z uwzględnieniem słupków, podziałów, wypełnień, furtek, bram, podwalin itd.
A co do dopasowania proponuje po prostu komendę "edit profile" - będzie to wymagało większego nakładu pracy ale efekt powinien sie opłacić.

Powodzenia
Załączniki
płot.jpg
JP
liwvi
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2008, 12:24

Post autor: liwvi »

do tej pory korzystałam z rodziny balustrad (ale na podmurówkę z pochylni jakoś nie wpadłam :oops: ), pomysł ze ścianą kurytnową jest zdecydowanie godny uwagi , dzięki:)
mario1275
Posty: 295
Rejestracja: 25 paź 2006, 18:24
Kontaktowanie:

Post autor: mario1275 »

pamietajcie, że raczej rzadko prowadzi się płot zgodnie ze spadkiem terenu - z reguły są to prostokątne panele i takie ogrodzenie ustawia się "schodkowo" w terenie.
michakk
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2012, 10:31

Re: ogrodzenie

Post autor: michakk »

Witam, odświeżam temat, potrzebuje pomocy. Chcę zrobić ogrodzenie które będzie podążać za terenem ( ale schodowo ) Słupki z wypełnieniem z siatki. Czy ktoś jest w stanie pomóc mi rozwiązać ten problem.
Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
PijPiwo
Posty: 212
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:31
Lokalizacja: Gdansk/Chicago

Re: ogrodzenie

Post autor: PijPiwo »

Jestem za metoda Jacka P. - Curtain Walls i Edit Profile.

Mozesz tez powstawiac gotowe panele i dostosowac je do terenu. Takich gotowcow jest pelno na necie (Revit City, Seek, http://www.arcat.com/bim/divs/Fences-and-Gates.shtml).

Nie ma takiej mozliwosci zeby plot/balustrada sama (automatycznie) podazala za terenem, schodkowo czy nie.

Powodzenia.
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ