linie nieciągłosci

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
piotrekbil
Posty: 13
Rejestracja: 17 sty 2009, 20:00
Kontaktowanie:

linie nieciągłosci

Post autor: piotrekbil »

Witam. Mam pytanie o tworzenie lini nieciągłości. Projektuje własnie ciek gdzie po obu stronach jest kilka skarp oddalonych od siebie. Teren ma ok 2 km a skoro to rzeka to i krenty.
Ja tworze linie nieciągłości w następujący sposób. Na poczatku polinia potem na każdym załamaniu dodaje punkt a potem dodaje to jako linia nieciągłości. Daje mi to ogromną liczbe punktów które trzeba wpisywać i nie rzadko sie mylę czy jest na to inny sposób np jeden na początku drugi na końcu linii (zdaje sobie sprawę ze wtedy było by to mniej dokładne)

pozdrowienia
dziechu
Posty: 35
Rejestracja: 05 lut 2008, 22:05
Lokalizacja: Krak/Bielsko

Post autor: dziechu »

Wpisujesz komende 3p (polilinia 3d), klikasz w tych miejscach w ktorych chcesz miec zalom, następnie we właściwościach polilini 3d dla każdego wierzchołka wpisujesz rzędną(Z).
piotrekbil
Posty: 13
Rejestracja: 17 sty 2009, 20:00
Kontaktowanie:

nieciągłosci

Post autor: piotrekbil »

No właśnie dla każdego wierzchołka
a ja szukam czegoś co pozwoliło by mi ominąć niektóre wierzchołki.
gdy chce dokładnie obrysować jakaś skarpę robi ich się za dużo żeby wszystkie wypisać :/
dziechu
Posty: 35
Rejestracja: 05 lut 2008, 22:05
Lokalizacja: Krak/Bielsko

Post autor: dziechu »

No, ale skąd program ma wiedzieć jaką wysokość nadać Ci w danym punkcie?
Jest możliwość ustalenia jednej wysokości dla całej polilinii 2d (przydatne przy tworzeniu warstwic), ale Tobie chyba nie o to chodzi.
pozdrawiam
andzinsan
Posty: 28
Rejestracja: 24 lip 2008, 17:15

Post autor: andzinsan »

Witam!
Możesz skorzystać z lini charakterystycznych, na załamaniach niestety musisz wpisać ręcznie a pózniej uruchamiasz polecenie "WSTAW PUNKT RZĘDNEJ" wg PRZYROSTU zadajesz np 5 metrów i program interpoluje reszte rzędnych. Nie wiem czy dokładnie o to Ci chodzi.
Ewentualnie jeżeli masz rzędne jako tekst Civil potrafi przenieść je na odpowiednie wysokości a później tylko klikasz polilinią 3d bez wpisywania.
Pozdrawiam
Czyny NIEZAISTNIAŁE powodują katastrofalny brak następstw!
ODPOWIEDZ