na jednym profilu kilka rzeczy po jednej lini trasowania

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
piotrekbil
Posty: 13
Rejestracja: 17 sty 2009, 20:00
Kontaktowanie:

na jednym profilu kilka rzeczy po jednej lini trasowania

Post autor: piotrekbil »

Mam na jednym profilu umieścić dno cieku skarpę lewą oraz prawą. Jeżeli zrobię profil dna potem osobno skarpy prawej i lewej a potem nałożę je na siebie to długości lini trasownia sa rózne wiec i długosci profili jest rózna.
moje pytanie jest, jak zrobić taki profil zeby był według jednej lini trasowania a zawierał w sobie te dwie skarpy i dno.
Ja sobie robiłem tak ze je skracałem obrysowywałem potem profil w/g układu ale sytuacja sie komplikuje jak w tych samych miejscu na profilu i przekroju sa róże wysokosci.
Maslaw
Posty: 9
Rejestracja: 31 sty 2009, 13:28

Post autor: Maslaw »

Wystarczy stworzyć odpowiedni zespół, a potem użyć menu korytarza i wybrać utwórz profil z korytarza wskazując interesującą nas linię charakterystczną (skapra, dno ścieku). Co do różnicy długości to oczywiście takowa jest, ale profile będą odłkładane w punktach prostopadłych do korytarza, więc długośc tych profili powinna odpowiadać długości linii trasowania.
LORD-M
Posty: 50
Rejestracja: 04 maja 2006, 10:31

Post autor: LORD-M »

nie wiem czy dobrze rozumiem, ale chcesz zrobić niweletę rowu lewego i prawego ?
Jeśli tak to normalnie rysujesz rowy na niwelecie drogi.
LORD
ODPOWIEDZ