REVIT vs AC Architecture, od czego zacząc czego nie zaczynać

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
qad
Posty: 7
Rejestracja: 21 lut 2009, 12:30

REVIT vs AC Architecture, od czego zacząc czego nie zaczynać

Post autor: qad »

Witam! chiałbym zacząc edukacje jednego z programów ja w temacie. Chciałbym się dowiedzieć czym różnią sie oba tytuły, czemu autodesk wydał dwa programy do projektowania architektóry? Nie wystarczył jeden? Te produkty musza być chyba w jakiś sposób konkurować ze soba. Dla ludzi przyzwyczajonych do autocada powstał AC architecture??

Może już jest takie porównanie, ale mi sie go nie udało odszukać... jeśli jest to może znacie jakiś link?

I jak myslicie, kórego lepiej nauczyć sie najpierw? A może wystarczy tylko jeden. Aktualnie jestem na studiach i jeszcze minie pare ładnych lat zanim zaczne prace, który program bedzie więcej wart albo utrzym,a się na rynku?

Do tej pory kozystałem z Archicada ale wkurza mnie niemiłosiernie!! jest nie intuicyjny i dość niepzyjazny w obsłudze - tylko na pierwszy rzut oka jest prosty. Po 2latach obchodzenia sie z nim nadal mnie denerwuje i uważam, że cos jest z nim "nie tak" ;).
Jestem ciekaw czy może ktos z was pracował na obydwu programach..tzn. Archica, Revit i AC arch. i powie mi przy, którym nie strace nerwów! ;)
qad
Posty: 7
Rejestracja: 21 lut 2009, 12:30

Post autor: qad »

Znalazłem juz jeden podobny temat ale jest sprzed 2ch lat!!...założe się zresztą, że był poruszany już nie raz. Jeśli jest tego więcej prosze wkleić linki tutaj.

Pozostałe moje zapytania są nadal aktualne.

http://forum.procad.pl/viewtopic.php?t=661
http://forum.procad.pl/viewtopic.php?t= ... hitectural
http://forum.procad.pl/viewtopic.php?t= ... hitectural
Ostatnio zmieniony 21 lut 2009, 14:39 przez qad, łącznie zmieniany 1 raz.
alternativa
Posty: 70
Rejestracja: 29 lis 2006, 11:04
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: alternativa »

Revit to nie jest autorska aplikacja Autodesku, zakupili go kiedy Architectural Desktop (ADT, aktualnie po unifikacji nazewnictwa produktow Autocad Architecure) byl juz mocno zaawansowany. Wydawalo sie, ze ADT bedzie wiadacym produktem Autodesku dla architektow ale odzew uzytkownikow na Revita chyba zaskoczyl Autodesk. Sporo pracowni zaczelo masowo przechodzic na Revita wiec producent nie mial wyjscia jak mocniej zaangazowac sie w jego rozwoj. Efekt jest taki, ze pod koniec roku 2008 do najnowszej aktualizacji pakietu AutoCAD Revit Architecture Suite 2009 zostal za darmo dolaczony Autocad Architecture czyli dawny ADT. Odpowiedz daj sobie sam, ktory program jest bardziej perspektywiczny.

Nigdy nie pracowalem na ADT ale przed wsiaknieciem w Revita dlugo testowalem rozne programy: Archicad, Allplan, Arcon troche ADT i finalnie nie mialem watpliwosci co wybrac jako przesiadka ze zwyklego AutoCADa. Revit nie jest idealnym programem, ma bledy jak i braki ale jest tak elestyczny, pojemny w swojej filozofii BIM ze wiele rozwiazan mozna uzyskac roznymi sposobami. I najbardziej go lubie za RODZINY czyli parametryczne elementy przy pomocy ktorych mozna budowac swoje wlasne biblioteki elementow. Co kraj to obyczaj, biblioteki z innych programow zazwyczaj maja jakies ale, troche inne rozwiazania niz stosuje sie w Polsce a silniki obslugujace budowe bibliotek elementow sa skomplikowane i zahaczaja o programowanie. Biblioteki rodzin Revita tez nie zawsze sa od razu do uzycia ale to nie problem, zawsze sie da je przerobic do wlasnych wymagan. Ale od razu ostrzegam - dojscie do swobodnej pracy w Revicie to duzo pracy. Po dwoch i pol roku zawodowej pracy juz prawie wylacznie na Revicie jeszcze wiele rzeczy mnie zaskakuje.

Pozostaje Ci zainstalowac wersje testowe obydwu programow i poswiecic sporo czasu na doglebne poznanie ich mozliowsci i ograniczen. Inaczej sie chyba nie da, kazdy ma inne oczekiwania od programow wiec inni uzytkownicy nie do konca sa dobrym weryfikatorem. Skoro jeszcze studiujesz i masz relatywnie wiecej czasu niz pracujacy zawodowo, wykorzystaj to do poznawiania softu i nauki.
alternativa
qad
Posty: 7
Rejestracja: 21 lut 2009, 12:30

Post autor: qad »

dziekuje za wnikliwa odpowiedź :]

z koleji mozna by zpineskować(przyczepić) temat z nagłówkiem "czytaj zanim załozysz nowy temat" ;), żeby każda nowa osoba mogła się z nim zapoznać, rozwiewając swoje wątpliwości.
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Uważam, że powinieneś uczyć się Revita.
Ja przeszedłem gehennę z ADT, o czym już kiedyś pisałem i chciałbym zapomnieć
AutoCada warto nauczyć się przy okazji, bo jest standardem, który trzeba znać.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
ODPOWIEDZ