Przenoszenie parametru jednej rodziny do drugiej

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
PiotrB
Posty: 21
Rejestracja: 05 lut 2009, 09:25

Przenoszenie parametru jednej rodziny do drugiej

Post autor: PiotrB »

Witam,
Mam taki problem. Chcę przenieść parametr (grafika/ wzór wypełnienia w niskiej szczegółowości) jaki posiadają np ściany do rodziny słupy konstrukcyjne. czy jest to możliwe. Jeśli tak bardzo prosiłbym o jakieś czytelne instukcje.
Załączniki
wzór wypełnienia.JPG
alternativa
Posty: 70
Rejestracja: 29 lis 2006, 11:04
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: alternativa »

To jest parametr systemowy wiec nie mozna go przenosic ani wspoldzielic. Wypelnienie w niskiej szczegolowosci (Coarse Scale Fill) dotyczy jedynie elementow architektonicznych i tej opcji/parametru nie maja zadne elementy typowo konstrukcyjne (Structure).

Aby na potrzeby koncepcji miec wypelnione elementy konstrukcyjne mozesz sobie skonfigurowac odpowiedni szablon widoku, w ktorym dla kategorii slup konstrukcyjny (oraz dla innych elementow konstrukcji) nadpiszesz sposob wypelnienia elementow taki jak dla niskiej szczegolowosci

(prawy klawisz myszy na slupie konstrukcyjnym > Override Graphics in View > By Category > ustawiasz odpowiednie wypelnienie Cut Patterns)

Dla tak skonfigurowanego widoku tworzysz nowy szablon o nazwie np. "rzut koncepcyjny"

(prawy klawisz myszy na nazwie widoku > Create View Template From View > "rzut koncepcyjny"

:)

ps. mam angielska wersje ale chyba jakos znajdziesz o co chodzi
alternativa
ODPOWIEDZ