Jak zrobić osiadania terenu ??

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
piotrekbil
Posty: 13
Rejestracja: 17 sty 2009, 20:00
Kontaktowanie:

Jak zrobić osiadania terenu ??

Post autor: piotrekbil »

Witam
Mam powierzchnie z punktów od geodety oraz warstwice z osiadaniami górniczymi. Jak to wszystko połaczyć ze sobą zeby powstała mi powierzchnia po osiadaniach górniczych. osiadania terenu wahają się od 1 do 12m

pozdrowienia
Mateusz Miecznikowski

Post autor: Mateusz Miecznikowski »

Witam,
czy mógłby Pan chociaż złączyć jakiegoś pdfa, jpga jak to wszystko wygląda ewentualnie podać więcej informacji w tym temacie?
Mateusz Miecznikowski

Post autor: Mateusz Miecznikowski »

Witam,
czy mógłby Pan wysłać plik z takim błędem do mnie? Jeżeli są tam informacje poufne proszę wykasować wszystko co niezbędne i zostawić tylko elementy które są niezbędne do wyświetlenia błędu. Mój adres mateusz.miecznikowski@procad.pl

Pozdrawiam,
Mateusz Miecznikowski
Tomasz Królikowski
Posty: 29
Rejestracja: 21 cze 2009, 20:40
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Tomasz Królikowski »

Witam,

Ciekawe pytanie. Myślę nad tym trochę bo też będę niedługo robił podnoszenie na szkodach, czekam tylko na pomiar.

Nie znalazłem w Civilu możliwości zrobienia obniżenia powierzchni płynnie o wartości z innej powierzchni utworzonej z linii osiadań.

Ja zrobię to tak, że po utworzeniu powierzchni z linii osiadań wyświetlę ją w stylu warstwic z zagęszczeniem i będę obniżał ręcznie punkty o wartość z warstwicy z którą się przecina. Będzie to w miarę dokładne, ale bardzo pracochłonne.

Drugi sposób jaki przyszedł mi do głowy to obrót punktów w 3D w płaszczyźnie profilu o kąt zgodny z pochyleniem powierzchni utworzonej z linii osiadań. Nie próbowałem jeszcze tego zrobić, ale myślę że jest to możliwe (niestety też dosyć pracochłonne).

Pozdr
arjan
Posty: 6
Rejestracja: 15 lis 2007, 20:10

Post autor: arjan »

Witam
Należy utworzyć powierzchnię objętościową TIN
Tomasz Królikowski
Posty: 29
Rejestracja: 21 cze 2009, 20:40
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Tomasz Królikowski »

Rzeczywiście, działa, dzięki wielkie za info.

Pozdr
ODPOWIEDZ