Różnica rzędnych w przekroju podłużnym.

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
KFK
Posty: 22
Rejestracja: 15 kwie 2007, 13:57
Lokalizacja: Poznań/Międzychód

Różnica rzędnych w przekroju podłużnym.

Post autor: KFK »

Witam serdecznie!
Chciałbym aby różnica rzędnych w przekroju podłużnym umieszczana była nad linią terenu tak jak na załączonym obrazku:
Obrazek


Czy ktoś wie czy to jest możliwe w Civilu?

Pozdrawiam
Mariusz K.
Posty: 24
Rejestracja: 23 kwie 2007, 23:53
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Mariusz K. »

Niestety nie jest to możliwe. Aby można było pokazać różnicę wysokości pomiędzy dwoma profilami należy wskazać z których profili program ma pobierać rzędne - a to jak wiemy jest tylko możliwe w zestawieniu pasm i które to można umieszczać jedynie w górnej lub dolnej części wykresu.
Osobiście myślę, że sposób, który przedstawia załączony obrazek nie jest najlepszy z uwagi na częstą kolizję z opisem (opis sytuacji, profilu, ew. wpustów, przepustów) lecz niestety niektórym ten sposób tak bardzo się zakorzenił że nie dopuszczają innej możliwości.

Pozdrawiam
gosc
Posty: 122
Rejestracja: 20 wrz 2006, 08:20
Kontaktowanie:

Post autor: gosc »

Mariusz K. pisze:Niestety nie jest to możliwe.
Nieprawda, jest to możliwe. Wszystko zależy od zdefiniowania stylu pasma i odsunięciu etykiety od punktu wstawienia pasma. Na obrazku prosty przykład.
Załączniki
profil i rzedne.PNG
Mariusz K.
Posty: 24
Rejestracja: 23 kwie 2007, 23:53
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Mariusz K. »

Z całym szacunkeim, ale obejrzyj sobie dokładnie załączony obrazek przez KFK!!! To co przedstawiłeś na rysunku praktycznie niczym się nie różni od pasma w którym byłby zdefiniowane różnice obu niwelet.
Spróbuj skonstruować aby różnice były pokazywane wzdłuż niwelety - wartości dodatnie powyżej niwelety, wartości ujemne poniżej.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszym zgłębianiu wiedzy.
gosc
Posty: 122
Rejestracja: 20 wrz 2006, 08:20
Kontaktowanie:

Post autor: gosc »

Fakt, nie przyjrzałem się dokładnie ;-) no i niestety tylko rzędne można przypiąć do niwelety, ale już różnicy rzędnych nie udało mi się wyświetlić.
ODPOWIEDZ