Konfiguracja sprzętowa dla Civil 3D 2008

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
firarafi
Posty: 14
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:22
Lokalizacja: Gdańsk

Konfiguracja sprzętowa dla Civil 3D 2008

Post autor: firarafi »

Dostałem zadanie przygotowania konfiguracji pod swoją nową stację roboczą. Musi charakteryzować sie jak największą wydajnością pod Civil 3D

Oto kilka moich pytań.

Czy Civil ruszy pod Vista 64bit?

Czy zastosowanie systemu 64 bit wraz ze spełnieniem wszelkich wymagań sprzętowych dla takiego systemu poprawi wydajność pracy.

Czy lepiej zastosować kartę grafiki standardowa czy jakąś klasy Qadro

Proponowana konfiguracja pod Civil 2008 na systemie Vista 64

Intel Core2 Quad Q6600 4x2,4GHz
4 GB RAM
GeForce 8800GT 512MB
Monitor 22"

Prosiłbym o wypowiedzenie sie kogoś z PROCAD z uwzględnieniem konfiguracji pod Civil 3D 2009 oraz użytkowników, którzy robili jakieś wieksze projekty pod Civil 3D 2008
Rafał Frankowski
lithion
Posty: 33
Rejestracja: 29 lut 2008, 10:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lithion »

z mojego doświadczenia z vistą x86. miałem duże problemy z instalacją 2007 (przenosiem wartości rejestru z ukrytego administratora na użytkownika/administratora - kupa zabawy). z tego co wiem 64 jest dużo bardziej kapryśne - m.in. problemy ze sterownikami. no nie ukrywam, że jest to ryzyko, że cos będzie nie tak. pozatym nie wiem czy ARD ma zgodność z vistą jakąkolwiek (w wymaganiach sprzętowych jest że tylko xp i 2000). vista jest bardziej zasobożerna niż xp i chcąc nie chcąc spowalnia komputer.

moja konfiguracja:
pentium dcore e6700
4gb ram
8800gts 320mb
22cale monitor
no i vista x86
Ostatnio zmieniony 20 mar 2008, 12:01 przez lithion, łącznie zmieniany 1 raz.
lithion
lithion
Posty: 33
Rejestracja: 29 lut 2008, 10:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lithion »

wiem że to prawdopodobnie tylko lekko zahacza o temat pytania i pisze tylko z doświadczenia niepopartego badaniami. poprostu vista jest nieprzewidywalna i ciężko jest określić wzrost wydajności. oto przykładowy artykuł: http://www.mydigitallife.info/2007/04/2 ... ows-vista/

co do pytania o grafikę quadro. czy przypadkiem nie są to laptopowe karty? ale jeśli chodzi o laptop to jest to dobre rozwiązanie.
lithion
firarafi
Posty: 14
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: firarafi »

lithion pisze:z mojego doświadczenia z vistą x86. miałem duże problemy z instalacją 2007 (przenosiem wartości rejestru z ukrytego administratora na użytkownika/administratora - kupa zabawy). z tego co wiem 64 jest dużo bardziej kapryśne - m.in. problemy ze sterownikami. no nie ukrywam, że jest to ryzyko, że cos będzie nie tak. pozatym nie wiem czy ARD ma zgodność z vistą jakąkolwiek (w wymaganiach sprzętowych jest że tylko xp i 2000). vista jest bardziej zasobożerna niż xp i chcąc nie chcąc spowalnia komputer.

moja konfiguracja:
pentium dcore e6700
4gb ram
8800gts 320mb
22cale monitor
no i vista x86
No tak ale jeśli myśli się o większej ilości ram niż 2GB to stosowanie xp mija się z celem, gdyż system ten jest w stanie przydzielić dla jednego procesu maksymalnie 1GB pamięci RAM i 1GB pamięci wirtualnej
Rafał Frankowski
lithion
Posty: 33
Rejestracja: 29 lut 2008, 10:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lithion »

http://www.microsoft.com/poland/windows ... nia52.mspx

no właśnie tak jest z 32 bitowymi systemami

tutaj są jakies rozwiązania tego problemu.

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=47299
http://support.microsoft.com/kb/291988
ale to dla 2003 server

ogólnie system obsługuje 4gb ale widzi tak jakby ok 3gb (z vistą x86 jest chyba tak samo). nigdy sie w to nie wgłębiałem ;).
lithion
Awatar użytkownika
Stanisław Frankowski
Posty: 23
Rejestracja: 28 mar 2008, 16:35
Lokalizacja: Poznań

Konfiguracja

Post autor: Stanisław Frankowski »

Generalnie sprawa wyglada tak, ze najlepszym rozwiazaniem jest nadal XP...im wiecej RAMu tym lepiej..sam posiadam 4GB i nie mam rzadnych problemow...informacje, ze XP czegos tam nie widzi jest tylko po czesci zgodna z prawda...po prostu nie we wszystkich oknach w systemie (mam na mysli te sluzace do konfiguracji podzespolow) wyswietla sie prawidlowa wartosc..i to wszystko..rozpoznaje i uzywa cale 4GB (kto ma taki sprzet to dobrze wie, ze tak jest)...inna sprawa, ze przy CIVILU to nawet 4GB to za malo do wydajnej i sprawnej pracy..Sam osobiscie mam procesor Quad i wspomniane 4GB a przy projektach powyzej 3km musze stosowac etapowanie :/
ViaSTRADA Stanisław Frankowski
ODPOWIEDZ