schody

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
krzanek
Posty: 39
Rejestracja: 03 mar 2006, 20:49

schody

Post autor: krzanek »

Witam.
(wstep mozna pominac)
Trzeba przyznac ze program zazwyczaj "wymiata", ale czasem są momenty kiedy go nienawidze, to wtedy kiedy zmagam sie z jakąś pierdołą dzień, którą w cadzie bym zrobil w 55 sekund, (wiem, wiem, powiecie ze to moja niewiedza - i pewnie bedzie to racja)
W tym przypadku jest podobnie. Nie mam siły, proszę o radę.

Problem:
1. Rysuje schody przed wejsciem, zwykłe trzy schodki jaki mozna spodkac w wiekszosci projektów.
Chciałbym zeby te schodki w przekroju wyglądały jak na pierwszym screenie, a w rzucie jak na drugim.
Niestety jezeli je zmieniam z prostych na narożne to zmienia mi sie również spód biegu z płaskiego na schodkowany, nadnieniam iż parametr o nazwie "spód biegu" w obydwu przypadkach ustawiony jest na płaski.
Dla uściślenia załączam print screen'y.

2.I jesze jedno, czy jest mozliwość połączenia geometrii schodów ze ścianą, tak by niebyło grubej kreski dzielącej obiekty (cos jak połączenie stropu ze ścianą tylko w przypadku schodów nie działa).

Dzięki za wszelkie podpowiedzi, pozdrawiam krzanek
Załączniki
schody 2.jpg
schody 1.jpg
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Niestety, obawiam się, że masz rację :-)
Ja też nie potrafię zmusić naszego ulubionego programu do wykonstruowania takich schodów jak chcesz.
W załączeniu przedstawiam mój sposób na rozwiązanie tego problemu. Schody składają się 2 niezależnych części i płyty żelbetowej.
Niebieską przerywaną kreską zaznaczyłem linie, które na rzucie zamalowuję przy pomocy <invisible line> :wink:
Na pocieszenie mogę powiedzieć, że Revit o niebo lepiej radzi sobie ze schodami niż ADT 2005 (w nowsze wersje już nie wchodziłem więc nie wiem, czy coś poprawili :-D)
Załączniki
rysunek proszę otworzyć w osobnym oknie, żeby był czytelny.
rysunek proszę otworzyć w osobnym oknie, żeby był czytelny.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Gość

inne pytanie o schody

Post autor: Gość »

Witam
Z uwaga przesledzilem post na temat schodow. Szkoda ze trzeba cos robic troche na okolo w revicie, ale wiadomo nie ma problemu ktorego by nie mozna rozwiazac. Ja tez mam problem ze schodami. Chodzi mi o schody okragle takie jak na zalaczonym obrazku (schody zrobilem w ADt 2006).Wiadomo ze schody sa tworzone na podstawie szkicu w rzucie no i tu tkwi problem. Przy takich schodach bieg w rzucie naklada sie na siebie i nie mozliwe jst wygenerowanie takich schodow. Jak rozwiazac ten problem?
Załączniki
schody_krete.jpg
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Jest w Revicie narzędzie, które pozwala na tworzenie takich schodów wielokondygnacyjnych. Nigdy do tej pory nie korzystalem z niego, więc zalączony poniżej przykład nie jest doskonały, tym niemniej widac, że rysujemy 1 kondygnację schodów, program tworzy resztę tak by osiągnąć zadany poziom, w poniższym przykładzie jest to poziom 6.
Załączam też tabelkę z odpowiednimi ustawieniami.

Napisałeś
Szkoda ze trzeba cos robic troche na okolo w revicie
i niestety to prawda
...i to znacznie ogólniejsza, bo dotyczy chyba wszystkich programów :cry:
Załączniki
schody_kręcone.jpg
Kluczowe jest ustawienie:
<br />MULISTORY TOP LEVEL
Kluczowe jest ustawienie:
MULISTORY TOP LEVEL
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Awatar użytkownika
pidzikol
Posty: 146
Rejestracja: 03 kwie 2006, 16:34
Lokalizacja: Wroclaw
Kontaktowanie:

Dzieki za rade

Post autor: pidzikol »

Witam ponownie!
Teraz juz jako zalogowany... :D Dzieki za podanie rozwiazania, znam to narzedzie multistory. Ono jest fajne przy klatkach schodowych natomiast tutaj no nie wiem. Jest to rozwiazanie ale powstaje spocznik w biegu schodow w momencie kiedy zaczyna sie nowy level a mi zalezalo zeby to byl jeden ciagly element. No coz trzeba jakos sobie radzic. :D
pozdrowienia!
Pawel Idzik z Wrocławia
krzanek
Posty: 39
Rejestracja: 03 mar 2006, 20:49

invisible line

Post autor: krzanek »

Dzięki, dobrze że jeśli nie da się czegoś przeskoczyć to można to obejść.
pies pisze:Niebieską przerywaną kreską zaznaczyłem linie, które na rzucie zamalowuję przy pomocy <invisible line>
Czy to narzędzie wersji 9.0 ? obecnie używam 8.1PL, w pomocy nie ma nic o "niewidzialnej linii" a tymbardziej o zamalowywaniu czegoś czymś by to znikneło :?
Mógłbyś coś szerzej napisać ?
--
Pozdrawiam - krzanek
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Poszukaj w lewym górnym rogu
W wersji polskiej pewnie wszystko nazywa się inaczej, ale na ekranie wygląda prawdopodobnie tak samo. :wink:
I jesze jedno, czy jest mozliwość połączenia geometrii schodów ze ścianą, tak by niebyło grubej kreski dzielącej obiekty (cos jak połączenie stropu ze ścianą tylko w przypadku schodów nie działa).
Tym samym narzędziem robię makijaż widoków przed wydrukiem, koryguję grubości linni, niektóre "znikam".
Załączniki
linework.jpg
Pozdrawiam
Był Kudłaty
krzanek
Posty: 39
Rejestracja: 03 mar 2006, 20:49

Post autor: krzanek »

Działa, <niewidoczna linia> znajdzie u mnie wiele zastosowań, dzieki Wielki Kudłaty.
--
Pozdrawiam krzanek
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

biała

Post autor: ada_mowska »

dla tych którzy musza..
dobrze jest stworzyc sobie białą kreske-w liniach-czasami zamalowywanie nia jest skuteczniejsze niz invisiblowanie

:roll:
Awatar użytkownika
Mag_
Posty: 14
Rejestracja: 21 paź 2008, 12:05
Lokalizacja: Racibórz

Re: Dzieki za rade

Post autor: Mag_ »

pidzikol pisze:Witam ponownie!
Teraz juz jako zalogowany... :D Dzieki za podanie rozwiazania, znam to narzedzie multistory. Ono jest fajne przy klatkach schodowych natomiast tutaj no nie wiem. Jest to rozwiazanie ale powstaje spocznik w biegu schodow w momencie kiedy zaczyna sie nowy level a mi zalezalo zeby to byl jeden ciagly element. No coz trzeba jakos sobie radzic. :D
U mnie problem powrócił. Stworzyłam schody ale nie mogę stworzyć ich jako jeden bieg .Nie chcę tworzyć klatką schodową .. co więcej klatką schodową można tworzyć schody które są powtarzalne. W załączeniu plik :roll:
Załączniki
schody kręcone.rvt
(628 KiB) Pobrany 270 razy
________________________
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ