Problem z niweletą

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
gacek1234
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2014, 22:11

Problem z niweletą

Post autor: gacek1234 »

Mam pytanie, czy jest możliwość zmiany nazwy tych wierszy w tabeli oraz czy jest możliwość, aby w wierszu odległości zdefiniować odległości między konkretnymi punktami, jak np. skrzyżowanie i żeby tylko one były wyświetlane w tym wierszu? Tutaj jest link ze zdjęciem: https://www.dropbox.com/s/e2315se34gpdr ... .25.18.png

z góry dziękuję za odpowiedź
doradora
Posty: 105
Rejestracja: 15 lut 2012, 14:09

Re: Problem z niweletą

Post autor: doradora »

tak, jest możliwość zmiany nazwy pasma (? tak się to chyba nazywa w polskiej wersji civila), wyrzucenie pasma, dodanie nowego itp.
jak zaznaczysz pasma profilu (nie konkretną liczbę, tylko tabelkę) to pod prawym przyciskiem masz Profile View Properties i tam na zakładce Bands możesz wszystko klikać, edytować, zmieniać

czy da się zdefiniować odległości pomiędzy skrzyżowaniami? to już jest większa zabawa i nie mam pewności, bo nigdy nie robiłam, ale mam teorię, że się da :)
moja wizja jest taka: we właściwościach linii trasowania (Alignment Properties), na zakładce Station Control musisz dodać Station equations w miejscach skrzyżowania, a potem na profilu stworzyć pasmo, które będzie pokazywało tylko wyniki ze station equations, pytanie tylko czy da się ustawić taką formułę, żeby pokazywało odległości pomiędzy punktami, a nie od początku, ale myślę, że się da...

trochę mętnie napisałam, jakby co to służę dalej pomocą
pozdrawiam, D.
ODPOWIEDZ