Praca w domu na pliku lokalnym

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
interpio
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2014, 08:17

Praca w domu na pliku lokalnym

Post autor: interpio »

Proszę o odpowiedź na wątpliwość odnośnie pracy współdzielonej i zabierania pracy do domu. Czy jeżeli zabiorę mój plik lokalny z pracy do domu i w domu dokonam zmian, następnie przyniosę go z powrotem do pracy to będę mógł dopisać te zmiany do pliku centralnego? Oczywiście nie zmieniając nazwy pliku lokalnego? Do tej pory brałem plik centralny i w nim robiłem zmiany, ale jest to trochę uciążliwe bo inni muszą czekać, aż go przyniosę.
Czy dobrze rozumuję z tym plikiem lokalnym czy będą jakieś kłopoty z komunikacją lokalny centralny?
Awatar użytkownika
kampoz
Posty: 166
Rejestracja: 12 lut 2010, 12:56
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Praca w domu na pliku lokalnym

Post autor: kampoz »

Jeśli w czasie pracy bez połączenia z plikiem centralnym nie pozmieniacie sobie tych samych elementów to będzie w porządku.
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Praca w domu na pliku lokalnym

Post autor: pies »

Istotą rzeczy jest podział projektu na zadania (worksety).
Model dobrze podzielić jest na logiczne struktury np. wyposażenie wnętrz, okładziny kamienne, więźba itp a każdej przypisać osobny workset.
Wtedy zabierając robotę do domu zajmujesz tylko ten nad którym będziesz pracował. Inni nie będą mieli do niego dostępu, ale w ten sposób unikniecie konfliktów.
Jeżeli zabierasz do domu tylko opracowanie widoków, czyli wymiarowanie, tagowanie, opisy to zajmuj tylko te widoki i nie zajmuj elementów modelu.
U mnie w pracowni, dosyć regularnie każde z nas zabiera sobie robotę do domu, ze względu na katar, chore dziecko albo kwiatki w ogródku na które lubi spoglądać znad ekranu, więc zwykle pod koniec dnia dzielimy się worksetami i to działa bez większych problemów.

Zabieranie do domu pliku centralnego, jest pomysłem dosyć absurdalnym i działaniem wbrew idei pracy zespołowej w Revicie :wink:
Pozdrawiam
Był Kudłaty
interpio
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2014, 08:17

Re: Praca w domu na pliku lokalnym

Post autor: interpio »

Dziękuję za odpowiedź. Temat można zamknąć
ODPOWIEDZ