Sufit podwieszany- problem ze ścianą osłonową

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
SwistakCZC
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2014, 22:28

Sufit podwieszany- problem ze ścianą osłonową

Post autor: SwistakCZC »

Witam serdecznie, dziękuję za udzielone mi na tym forum porady, powracam z bardziej skomplikowanym problemem :)

1) Projektując sufit napotkałem problem, cała elewacja to ściana osłonowa nachylona nieregularnie do poziomu, rysowana splajnem. Dodałem sufit, ale niestety z zewnątrz, przez ścianę osłonową, wygląda jakby był zawieszony w powietrzu. W jaki sposób najlepiej byłoby zabudować widoczną powierzchnię aby "scalił się" ze stropem?

2) Czy można jakoś dodać metalowy stelaż tak aby był widoczny na przekrojach?
SwistakCZC
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2014, 22:28

Re: Sufit podwieszany- problem ze ścianą osłonową

Post autor: SwistakCZC »

Obrazek

Tak wygląda moja zagwostka :P
AndrzejZ
Posty: 169
Rejestracja: 22 kwie 2009, 17:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sufit podwieszany- problem ze ścianą osłonową

Post autor: AndrzejZ »

Świstaku,
ad. 1) Może musisz dorysować ścianę "wiszącą" od poziomu sufitu do poziomu stropu nad sufitem, odsuwającą sufit od szkła. To porada raczej projektowa niż revitowa. Jeśli to projekt realny to przepisy ppoż. odcisną swój wpływ na to połączenie. Na szybko możesz dodać warstwę pustki powietrznej która w 3d jest widoczna (takie powietrze które widać :-)) ale na przekrojach już nie i odsunąć "ręcznie" od szkła obrys sufitu.
ad. 2) Wydaje mi się że tylko system belek rozwiąże problem ... tylko nurtuje mnie pytanie - po co?
Pozdrawiam
SwistakCZC
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2014, 22:28

Re: Sufit podwieszany- problem ze ścianą osłonową

Post autor: SwistakCZC »

Dzięki wielkie tak zrobiłem :)

Myślałem że konstrukcję sufitu podwieszanego też powinienem umieścić na przekroju.

Mam jeszcze jedno pytanie czy konwertując pliki do autocada można zaznaczyć jakąś opcję żeby zachowały się grubości linii?
AndrzejZ
Posty: 169
Rejestracja: 22 kwie 2009, 17:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sufit podwieszany- problem ze ścianą osłonową

Post autor: AndrzejZ »

sufit.wykonawcom w zupełności wystarczy siatka liniowa sufitu na rzucie sufitu.
grubości linii. nie jest mi znana taka opcja jednak eksportując możesz sprawić aby poszczególne kategorie powpadały na odpowiednie warstwy. Do warstw już w cadzie łatwo poprzypisujesz grubości.
pozdrawiam
ODPOWIEDZ