Strona 1 z 1

Re: Błąd przy sprawdzaniu

: 12 wrz 2017, 09:53
autor: JerzyCP
Czasami się tak zdarza i jeżeli wiadomo z czego to wynika, to pewnie można zignorować - ja przynajmniej nie zauważyłem jakichś problemów.

Przykład - takie złącze, gdzie na tym samym słupie generujesz wspornik dla lewej i prawej belki (dwa razy użyte te samo makro za każdym razem ten sam słup ale inna belka):
Nakładające się skrócenia - przykład.png
Część błędów można naprawić automatycznie w programie - jedna z ikonek na dole okna dialogowego z błędami a część ręcznie kasując niepotrzebne skrócenia (ale trzeba uważać, bo można skasować nie to co trzeba i usunąć całe połączenie).
Część błędów jest nieusuwalna (jak ten z podwójnymi wspornikami) i ja je ignoruję... póki co nie zauważyłem jakichś problemów z tego powodu.
Błąd ten powstaje nawet jak każdy ze wsporników jest na innym poziomie, bo osobne skrócenia powstają dla każdego z makr na końcu (początku) słupa i mają wartość 0 (zero)!? - próbowałem je kasować po kolei (w końcu są zerowe) ale za każdym skasowaniem znikało inne połączenie.

Jurek

Re: Błąd przy sprawdzaniu

: 12 wrz 2017, 14:08
autor: JerzyCP
Błąd nakładających się skróceń - powstający przy tworzeniu tego typu połączeń - można naprawić, ale jedyną możliwością naprawy jest rozbicie połączeń powodujących te skrócenia (nawet zerowe).

Po rozbiciu połączeń (tracąc przy okazji ich inteligentność) można skasować nakładające się skrócenia kontrolując oczywiście czy kasujemy właściwe skrócenia.

Jak na razie... nie zauważyłem problemów związanych z nie naprawianiem tego typu nakładających się skróceń.

Jurek

Re: Błąd przy sprawdzaniu

: 12 wrz 2017, 14:24
autor: JerzyCP
Przykład nienaprawialnych (bez rozbicia połączeń) błędów:
Sprawdzanie modelu 1.png
Próba naprawy:
Próba naprawy błędów 1.png
Nie zauważyłem problemów związanych z nakładaniem się skróceń (błąd 203) powstający z powodu jak opisałem we wcześniejszych postach.

Błąd 321 powstał z makra Graitec PowerPack tworzącego obramowanie kratek pomostowych po łuku - zostały stworzone elementy z blachy o zerowej długości, ale przy numeracji zostały im nadane numery pozycji.
Elementy te występują później w zestawieniach materiałowych z zerowymi wartościami... i wygląda to trochę nieprofesjonalnie ale merytorycznie zestawienia są OK (tzn. ilości elementów rzeczywistych i ich waga są prawidłowe).
Jak się uprzeć, to można ręcznie kasować zerowe pozycje z rysunków i zestawień... tylko że przy ich aktualizacji ponownie się pojawiają.

Jurek