Inwigilacja- czy rzeczywisty problem ?

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
alagor
Posty: 148
Rejestracja: 19 gru 2006, 21:00
Lokalizacja: białystok

Inwigilacja- czy rzeczywisty problem ?

Post autor: alagor »

Czy ktoś otrzymał taką informację i co ona może oznaczać?
Ja w roku wykonałem około 6 instalacji na dwóch komputerach zgodnie z informacją, że subskrypcja daje użytkownikom oprogramowania możliwość pracy w ramach jednej licencji na dwóch stanowiskach: na komputerze firmowym oraz dodatkowo na komputerze domowym lub laptopie. Praca oczywiście tylko na jednym stanowisku.
Załączniki
autodesk.jpg
alternativa
Posty: 70
Rejestracja: 29 lis 2006, 11:04
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: alternativa »

Co do subskrypcyjnej opcji Home Use to, z tego co wiem, nie wystarczy po prostu zainstalowac na drugim kompie softu i go zarejestrowac, tylko najpierw trzeba zglosic to na stronie subskrypcji autodesk > contract administration > request home use i dopiero potem instalowac i rejestrowac.

Najlepiej skontaktuj sie ze sprzedawca oprogramowania, licencjonowani sprzedawcy maja mozliwosc wgladu do centrum subskrycji poprzez autodesk - uzgodnij ile jest legalnych wersji oprogramowania oraz na ilu komputerach jest zainstalowane (kazda kopia oprogramowania jest rejestrowana z innym kodem aktywacyjnym)
alternativa
Acinski
Posty: 92
Rejestracja: 12 gru 2008, 14:48
Lokalizacja: Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Acinski »

Dokłądnie tak. Do użytku domowego licencja nazywa się HULA czy jakoś tak. nr aktywacyjny dostaje się po zgłoszeniu takiej prośby.
nauka trwa
alagor
Posty: 148
Rejestracja: 19 gru 2006, 21:00
Lokalizacja: białystok

Post autor: alagor »

Odpowiedz od Autodesk.
Pismo było skierowane do użytkowników oprogramowania typu Suite a Państwo jesteście jego posiadaczem. Są to zazwyczaj dwie różne licencje, np. ACAD i Inventor, które niektórzy klienci instalują na dwóch komputerach rozdzielając je, czyli na jednym ACADa a na drugim Inventora. Na ten fakt chcieliśmy Państwu zwrócić uwagę i prosić o sprawdzenie, czy takie sytuacje, nie mają miejsca w Państwa firmie, bo jest to nie zgodne z umową licencyjną. Nie chodzi tu konkretnie o Państwa firmę ale o wszystkich użytkowników takiego oprogramowania.
Używanie licencji na domowych komputerach jest dozwolone, tylko w dwóch przypadkach. Wtedy gdy komputer należy do właściciela licencji i prace wykonywane na nim, zostały przez niego zlecone oraz w przypadku Home Use Benefit. HUB oznacza, że może Pan zainstalować licencję, należącą do pracodawcy, u siebie w komputerze, który znajduje się w Pańskim domu i korzystać z niej, jeśli tylko do danej licencji została wykupiona subskrypcja. Sytuacja ta może mieć miejsce tylko w czasie, który obejmuje czas subskrypcji, jeśli subskrypcja wygasa, wygasa również prawo do Home Use Benefit.
alagor
Posty: 148
Rejestracja: 19 gru 2006, 21:00
Lokalizacja: białystok

Post autor: alagor »

Odpowiedz jeszcze raz.

Jeżeli dobrze zrozumiałem mogłem zainstalować oprogramowanie na domowym komputerze. Czy licencje typu HUB muszę oddzielnie rejestrować ? Czy po prostu instaluję używając numeru SN dostarczonego razem z płytką ?

autodesk
Może Pan, oczywiście. Ta instalacja wygląda dokładnie tak, jak pierwsza na komputerze w pracy i używa Pan do niej tego samego numeru seryjnego.
ODPOWIEDZ