Zestawienie powierzchni

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Tymon Dejryng
Posty: 42
Rejestracja: 09 kwie 2006, 17:09
Lokalizacja: Trojmiasto

Zestawienie powierzchni

Post autor: Tymon Dejryng »

Witam,

Czy ktoś ma może jakiś szybki sposób liczenia powierzchni na poddaszu, aby uzyskać trzy parametry :

1.Powierzchnia całkowita podłogi.
2.Powierzchnia poniżej 190 cm
3.Powierzchnia powyżej 190 cm

Wiem, że aby uzyskac pkt 2 i 3 wystarczy użyć lini rodzielającej pomieszczenia, ale jak zrobić aby mieć jeszcze pkt 1.
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

1. Podzieliłem poddasze, przy pomocy ROOM SEPARATION, na strefy o wysokości powyżej i poniżej 190 cm
2. Parametrowi DEPARTMENT (przykadowo, lepiej zrobić parametr współdzielony), w każdym pomieszczeniu, przypisałem wartości "poniżej 190" i "powyżej 190"
3. Jeżeli w pomieszczeniu są 2 strefy wysokości to przypisując obu ten sam numer pomieszczenia, trzeba przełamać niechęć Revita :wink:
4. Reszta to już zabawa z wykazami, sortowaniem i filtrowaniem jak w załączonym pliku

Można to zrobić bardziej elegancko, ale w szybkim przykładzie powinno wystarczyć.
Załączniki
poddasze.rvt
Przykład w R2010
(676 KiB) Pobrany 263 razy
Zrzut ekranu
Zrzut ekranu
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Tymon Dejryng
Posty: 42
Rejestracja: 09 kwie 2006, 17:09
Lokalizacja: Trojmiasto

Post autor: Tymon Dejryng »

Hmmm... a można zrobić w Revicie dwie kolumny z powierzchnią w jednej tabelce :?: Np: pow. netto i brutto.
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Nie ma narzędzi, które pozwalałyby na filtrowanie danych w poszczególnych kolumnach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zestawić obok siebie, na arkuszu, kilka tabel :wink:
Załączniki
poddasze.rvt
Przykład z zestawionymi tabelkami
(684 KiB) Pobrany 232 razy
tabelki.jpg
Pozdrawiam
Był Kudłaty
JacekB
Posty: 4
Rejestracja: 01 paź 2009, 09:13

Post autor: JacekB »

Moja taktyka:
1. Ustawienia - Parametry projektu - Tworze parametr Powierzchnia całkowita i Powierzchnia użytkowa
2. W zestawieniu powierzchni - Pola - Dodaje Numer, Nazwa, Poziom, Powierzchnia całkowita, Powierzchnia użytkowa, Powierzchnia.
3.W Ustawieniach - Pomieszczenia i powierzchnie - ustawiam wysokość ponad poziomem na 0 i przepisuje z pola Powierzchnia do pola Powierzchnia całkowita, następnie ustawiam wysokość ponad poziomem na 1.9 i przepisuje z pola Powierzchnia do pola Powierzchnia użytkowa.(dla kontroli sumy powierzchni na dole muszą się zgadzać).
4. Na koniec ukrywam Pole - Poziom i Powierzchnia.

UWAGA: Tą czynność należy sprawdzić na koniec projektu bo przepisane wartości nie zmieniają się automatycznie w razie przesunięcia ścian itp.
Załączniki
bez tytułu.JPG
ODPOWIEDZ