Więźba dachowa

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, slaw, Artur Owczarek, Slavco, Andrzejj, marcinm

ODPOWIEDZ
Dominikk

Więźba dachowa

Post autor: Dominikk » 10 lut 2020, 12:40

Witam,

Mam do wykonania model dość skomplikowanej więźby dachowej nad obiektem sakralnym. Więźba ta będzie wykonana jako drewniana. Poniżej przesyłam poglądowy model takiej więźby. Zastanawiam się jak podejść do tego zagadnienia w Revicie. Czy znacie dobre dodatki, godne polecenia do takich więź? Czy każdy element docinalibyście opcją np. "cut" (a może inaczej)?

Chciałbym się Was zapytać czy macie pomysły jak najlepiej wykonać taką więźbę?

Mam też pomysł aby zrobić taki model więźby w AutoCADzie ASD Stalowym a później wyeksportować ją do Revita. Czy ktoś próbował takich operacji? Będzie to działać?
Załączniki
Przechwytywanie.JPG

kayser

Re: Więźba dachowa

Post autor: kayser » 10 lut 2020, 13:30

Spróbuj wersję testową dodatku produkcji AGA-CAD:
http://www.aga-cad.com/products/bim-sol ... ing-rafter

piotrtalikos
Kontaktowanie:

Post autor: piotrtalikos » 19 lut 2020, 11:52

Mój znajomy robił to faktycznie w autocadzie a później eksportował to do Revita. Istnieje taka możliwość. Myślę, że to dobry pomysł.
PORÓWNAJ CENY OKIEN = http://twoje-okna.com/

geba

Post autor: geba » 17 mar 2020, 00:12

Wszystko robi się w Revitcie, bez nakładek i innych dziwnych treści, trzeba to wymodelować samemu, wybrać rodzinę i zrobić, jeden dzień dwa może pracy max ze zrobieniem zestawień (przy tym przykładzie). Nie rozumie po co posiłkować się jakimś innym programem, Pracuję w Revicie długo a pewnie połowy nie znam, robię wszystko co jest mi potrzebne, zagospodarowania, zestawienia materiałowe, zestawienia inne, opisy wszystkiego, więźby, rysunki wykonawcze, wszystko w 3d, czasami trzeba zamaskować albo poprawić na płasko że tak powiem...w revitce naprawdę można wszystko. Pozdrawiam

geba

Post autor: geba » 17 mar 2020, 01:45

1.jpg
Taki przykład, tylko revit

ODPOWIEDZ