oznaczenie spadku dachu

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
itod
Posty: 47
Rejestracja: 30 mar 2007, 11:35

oznaczenie spadku dachu

Post autor: itod »

witam, pytanie następujące: jak wstawić strzałkę wraz z procentową wartością spadku dachu/pochylni/schodów? póki co robię to txt - pewnie jest jakiś mądrzejszy sposób :oops:

i jeszcze jedno pytanie - jak zmienić sposób mierzenia kątów? to znaczy żeby kąt nie był w stopniach, ale spadek był w procentach?

będę wdzięczna za wskazówki
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: ada_mowska »

Droga ITOD!
Aby Ci za dużo nie zaszkodzić -pomagając, powiem tylko, że musisz stworzyć familię..
Wychodzisz z New->Family->Generic Annotations i hulaj dusza..

a aby zmienić kąt na procenty-chyba musisz przypomnieć sobie matematykę z liceum..

załączam podpowiedź, nie załączam gotowych strzałek :wink:
Załączniki
strzałka/spadek z przekroju
strzałka/spadek z przekroju
strzałka na rzut dachu; w niej ustawione parametrycznie kąt grota, długość strzałki etc..
strzałka na rzut dachu; w niej ustawione parametrycznie kąt grota, długość strzałki etc..
pozdrawiam
revitująca Ada
www.arttu.pl
itod
Posty: 47
Rejestracja: 30 mar 2007, 11:35

Post autor: itod »

Ada bardzo dziękuję za odpowiedź:) prosta sprawa z tą familią, szkoda że sama na to nie wpadłam :oops:
a z tymi procentami nie powinno być problemu bo matematykę pamiętam:) liczyłam tylko na ułatwienia ze strony revita - takie pstryk pstryk i mam procent:) hehe :lol:
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

Ada
Czy ta strzałka czyta automatycznie kąt nachylenia połaci?
pzdr
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: ada_mowska »

Nie, trzeba wstukać :cry:
nie potrafiłam powiązać strzałki z dachem, można ją wstawić w dowolnym miejscu i wpisać cokolwiek. Długo z tym walczyłam, nie wyszło. Jeśli ktoś poradził sobie z tym problemem- czekam na wskazówki! :?
pozdrawiam
revitująca Ada
www.arttu.pl
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

Właśnie
szkoda, bo już miałem nadzieję, że ktoś rozgryzł ten problem...
pzdr
alternativa
Posty: 70
Rejestracja: 29 lis 2006, 11:04
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: alternativa »

Tez probowalem jakos zmusic Revita do wspolpracy aby etykieta spadku dachu/stropu byla w pelni parametryczna i wczytywala spadek. Udalo mi sie wprowadzic jedynie polowiczne rozwiazanie, ktore troche ulatwia opisywanie i eliminuje przypadek kiedy jakas etykiete pominiemy przy wielu rysunkach. Polega ono na wprowadzeniu do projektu i etykiety wspoldzielonego parametru wartosci nachylenia. Wystarczy wiec raz opisac parametr nachylenia obiektu w projekcie i wszystkie etykiety dotyczace tego elementu beda go sobie czytac :)
alternativa
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

rozumiem, że wtedy mając różne nachylenia połaci zakładasz kilka parametrów opisujących te spadki. odpowiednio inny parametr dla każdego ze spadków? czy jest jeden parametr przypisany do obiektu, np: "spadek", który potem odczytywany jest praz etykietę?
alternativa
Posty: 70
Rejestracja: 29 lis 2006, 11:04
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: alternativa »

Jesli okreslisz parametr jako Instance zamiast Type to bedzie on przypisany do kazdego elementu niezaleznie i wystarczy jeden parametr nazwany np. spadek. Zmian parametru dokonujesz w czesci Element Properities, w ktorej mozna indywidualnie nadawac cechy elementom pewnego jednego typu.
alternativa
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

ok. wyprobuje.
pzdr
ODPOWIEDZ