dołączanie ściany do dachu, działało a teraz nie działa.

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Gość

dołączanie ściany do dachu, działało a teraz nie działa.

Post autor: Gość »

Tak jak w temacie, gdy próbuje dołączyć ścianę do dachu to dostaje komunikat że nie można utrzymać połączenia. Więcej wyjaśnia screen.
Do innych poziomów można dołączyć ścianę bez problemów.
Jeśli ktoś ma pomysł dlaczego to proszę o podpowiedzi.
--
Pozdrawiam Krzanek
Załączniki
screenerror.jpg
Jacek Portalski
Posty: 60
Rejestracja: 06 lip 2005, 08:13

Post autor: Jacek Portalski »

Witam.
Spotkałem się już z podobnym problemem. jedna ze ścian nie mogła być dołączona do dachu. Okazało się, że powodem było miejsce styku ze ścianą innego rodzaju - a dokładnie ze ścianą typu "stacked wall" (dodatkowo była innej wysokości i nie była dołączana do dachu) - po jej usunięciu problem znikał. Jedynym rozwiązaniem jakie mi przyszło było dołączenie ściany do dachu nie poprzez fukcję "attach" tylko poprzez edycje profilu ściany. Można wtedy 'przykłódkować" górną krawędź ściany po powierzchni dachu. Działa podobnie, ale ma swoje wady, które mogą się uwidocznić na końcach ściany jeżeli łączy się z innym obiektem. Być może uda Ci się dołączyć ścianę do dachu jeżeli na chwilę ją "skrócisz", tak aby nie łączyła się z innymi ścianami. Mam nadzieję, że ktoś ma inny - lepszy - patent na rozwiązanie tego problemu. Powodzenia.
JP
Awatar użytkownika
Jakub Góralski
Posty: 176
Rejestracja: 01 cze 2005, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: dołączanie ściany do dachu, działało a teraz nie działa.

Post autor: Jakub Góralski »

Jeżeli Twój model nie jest jeszcze zaawansowany to najprostszą metodą z jakiej korzystałem było wybranie polecenia Detach All po zaznaczeniu ściany. To polecenie jak nazwa wskazuje odłącza wszystkie powiązania ściany. Wtedy można ją bez problemu przyczepić do dachu.
Pozdrawiam
Jakub Góralski
http://www.zapparchitekci.pl
krzanek
Posty: 39
Rejestracja: 03 mar 2006, 20:49

Post autor: krzanek »

Witam.
Niestety opcja Detach All jest niedostępna dla tej ściany, dla innych działa, dodatkowo po narysowaniu nowej ściany (obok tej) można nową bez problemów dołączać, czyli problem tkwi w tej ścianie.
Odłączyłem ściany boczne, łączące się z felerną ścianą przyciołem wszystko, wyrównałem, wszystkie się dołączają do dachu ta NIE.
Jedyne co pozostało to edycja profilu lub narysowanie nowej ściany.
Wybrałem edycje profilu. Czyżby bug ?


--
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam, krzanek
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

tez mi sie przytrafilo ale chyba z mojej winy, za mocno kobinowalem rozne ustawienia sciany........ wywalilem wiec sciane i narysowalem od nowa ...... ruszylo
ODPOWIEDZ