Pliki pomocy do revita po polsku

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Tymon

Pliki pomocy do revita po polsku

Post autor: Tymon »

Witam wszystkich,
Czy ktos moglby mi przeslac pliki pomocy do Revita 8 w wersji polsko jezycznej ? Bawie sie w demie revita po angielsku, a co polska instrukcja to polska :D

Tymon
m

Post autor: m »

Ja również poszukuje polskiego helpa? Czy mógł by ktoś umieścić na forum plik pomocy w polskiej wersji językowej? Był bym bardzo wdzięczny. Zastanawiam się nad przejściem z ADT do Revita. Ściągnąłem 30 dniową wersje Revita ze strony autodesk ale jest tylko wersja en. Ciężko przebrnąć przez ten program bez polskiego helpa.
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Mam plik podręcznika użytkownika po polsku do Revita 8, ale z tego co jest tam napisane, opublikowanie go w internecie stanowiłoby naruszenie praw autorskich.
Tym niemniej uważam, że opublikowanie helpa byłoby niezmiernie pożyteczne.

Apeluję do polskiego oddziału Autodesku o opublikowanie w internecie polskiej wersji podręcznika
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Gość

Post autor: Gość »

Dziękuje za odpowiedz. Również apeluje o opublikowanie polskich materiałów do nauki.

Zastanawia mnie całkowity brak pomocy i zaangażowania ze strony atodoesk-u w rozpoczęciu pracy w programie czy to w adt czy Revicie. Konkurencja np. ArchiCAD ma swoja własna polską stronę, lekcje programu na stronach www, organizowane są konkursy dla użytkowników programów itp.
Gość

Post autor: Gość »

Co więcej ostatnio wydana książka święci jakieś tam sukcesy (http://helion.pl/ksiazki/arch8e.htm) - wychodzi że archikadowców jest chyba co najmniej z 15000 po ilości sprzedanej książki. To chyba powinno dać do myślenia naszym sprzedawcom. Osobiście byłem na dramatycznie cienkich warsztatach aplikomu (nie polecam).
Dwajt
Posty: 11
Rejestracja: 29 cze 2006, 12:37
Lokalizacja: Tarnowskie góry

---

Post autor: Dwajt »

--
Ostatnio zmieniony 05 lip 2006, 14:41 przez Dwajt, łącznie zmieniany 1 raz.
m
Posty: 33
Rejestracja: 30 cze 2006, 08:47

Post autor: m »

podaje link do wyników sondy -Jakiego oprogramowania używasz do wykonywania projektów architektonicznych? - http://www.architektura.info/sonda/index.php - liczby mówią same za siebie
Dwajt
Posty: 11
Rejestracja: 29 cze 2006, 12:37
Lokalizacja: Tarnowskie góry

---

Post autor: Dwajt »

---------
Ostatnio zmieniony 05 lip 2006, 15:41 przez Dwajt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jakub Góralski
Posty: 176
Rejestracja: 01 cze 2005, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Post autor: Jakub Góralski »

Dwajt pisze:No i tu jest odpowiedź na pytanie - "autocad rulez" w dodatku LT. Revit to produkt niszowy i takim pozostanie. Zdumiewająca jest ilość rysujących ręcznie (w Dyby ich!). Archicad - żadna niespodzianka - sam się zastanawiam jak będę na nowo działalność rozpoczynał (na razie nie mam tego problemu).
Być może w Polsce Revit jest jeszcze produktem niszowym. W końcu pojawił sie jakieś 2 lata temu. Na świecie sprzedano 100 000.

http://www.muratorplus.pl/25404_27515.htm

Obserwując dynamikę sprzedaży w Polsce i na świecie ciężko jest mówić o produkcie niszowym.

Kolejna sprawa to rozmowy na temat wyższości oprogramowania X nad Y. Przypominają one słynne rozważania o wyższości świąt wielkanocnych nad świętami Bożego Narodzenia. Takie debaty z reguły prowadzą donikąd.
Najważniejsza rzecz to rozpoznać własne potrzeby i dopasować do nich narzędzie.

Klienci PROCAD SA otrzymują spolszczenia wraz z plikami pomocy do wersji 8 i 8.1. Materiał rzeczywiście jest własnością Autodesk ale zawsze można się do nich zwrócić o upowszechnienie.

Na koniec garść „proroczych” cytatów sprzed lat.

"Komputery przyszłości będą miały zapewne tylko 1000 lamp próżniowych i być może będą ważyły zaledwie półtorej tony." - 'Popular Mechanic' - artykuł przewidujący burzliwy rozwój komputerów, marzec 1949 r.
"Oceniam potrzeby światowego rynku na około pięć komputerów." -- podobno Thomas Watson, prezes IBM, 1943 r.
"Do czego, u diabla, miałoby się to przydać?"-- Robert Lloyd, inżynier w Wydziale Zaawansowanych Systemów Obliczeniowych IBM, o mikroprocesorze - ok. 1968 r.
"Nie ma powodu, aby indywidualna osoba miała komputer w domu" -- Ken Olson, prezes i założyciel Digital Equipment Corp., 1977 r.
Pozdrawiam
Jakub Góralski
http://www.zapparchitekci.pl
Gość

Post autor: Gość »

Jakub Góralski pisze: Obserwując dynamikę sprzedaży w Polsce i na świecie ciężko jest mówić o produkcie niszowym.
:-) No tak, ludzie walą drzwiami i oknami. Muszę chyba namówić mojego kolegę, który pojawił się na Państwa pokazie w warszawie o wypowiedź na tym forum :-)
Awatar użytkownika
Jakub Góralski
Posty: 176
Rejestracja: 01 cze 2005, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Post autor: Jakub Góralski »

[/quote]
:-) No tak, ludzie walą drzwiami i oknami. Muszę chyba namówić mojego kolegę, który pojawił się na Państwa pokazie w warszawie o wypowiedź na tym forum :-)[/quote]

Szanowni Państwo (Gość, Dwajt),

W imieniu firmy PROCAD chciałbym podziękować za tak aktywny udział na naszym forum. Doceniam to. Zwracam się do Państwa w ten sposób Ponieważ nie wiem czy koresponduję z Panem Witoldem Szymanikiem czy też z którymś z pracowników jego firmy lub oddziału.

Jeśli chodzi o pokaz w Warszawie to domyślam się, że chodzi o prezentację w restauracji "Regeneracja". Prowadziłem tę prezentację. Pamiętam, że jeden z uczestników zapytał mnie czym różni się Revit od Archicada i pod jakim względem jest od niego lepszy. Odpowiedziałem, że celem prezentacji nie jest wykazywanie wyższości Revita nad innymi programami.

Będę wdzięczny za konstruktywne uwagi dotyczące samej prezentacji. Nie widzę przeszkód żeby Pana kolega zabrał głos. Proszę tylko o konstruktywne uwagi. Zależy mi na technicznym charakterze tego forum. Liczę na Państwa zrozumienie.
Pozdrawiam
Jakub Góralski
http://www.zapparchitekci.pl
Dwajt
Posty: 11
Rejestracja: 29 cze 2006, 12:37
Lokalizacja: Tarnowskie góry

Post autor: Dwajt »

Uuuuu?!? No chyba zostałem z kimś pomylony - jeśli trzeba to oczywiście służę kserokopią dowodu osobistego :-)
Przyznam się że zostałem ośmielony otawrta (na oścież) formułą tego forum ale widzę, że mimo że nie naruszyłem
ani prawa ani dobrych obyczajów (chyba) koresponduję z moderatorem a nie z uzytkownikami programu.
Ale oczywiście no problem- Klik Klik i już. (nie da się niestety kasowac postów - tylko zmieniać?).
Nie chciałbym odpowiadać za innych Gości (sporo ich tu) czy za ataki spamerów. Jak uraziłem to przepraszam - co złego to nie ja :-)
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Jakub napisał:
Materiał rzeczywiście jest własnością Autodesk ale zawsze można się do nich zwrócić o upowszechnienie.
Podrzucam adres Autodesku.
Załączniki
autodesk.jpg
autodesk.jpg (11.65 KiB) Przejrzano 10614 razy
Pozdrawiam
Był Kudłaty
ODPOWIEDZ