Kolejne proste pytanie

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Tymon Dejryng
Posty: 42
Rejestracja: 09 kwie 2006, 17:09
Lokalizacja: Trojmiasto

Kolejne proste pytanie

Post autor: Tymon Dejryng »

Mam problem z "Snaps"ami : ustawilem do jakich puktow linia ma byc przyciagana oraz zmienilem odleglosci i katy. Po zatwierdzeniu na OK wszystko dziala jak nalezy. Jednak kiedy ponownie uruchamiam program to "Snaps"y sa wlaczone wszystkie i znow musze wszystko ustawiac od poczatku. Co kiliknac lub co zmienic by Revit pamietal jakie "Snaps"y mnie interesuja a jakie nie ? Podobnie jest z jednostkami wymiarowymi, nie wiem czemu domyslnie kazdy nowy projekt ma ustawione mm a nie cm.
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Jednostki są wczytywane takie jak masz ustawione w pliku szablonu ładowanego do projektu jako domyślny.
Można to zmienić tak:
1. Otwórz SETTINGS->OPTIONS->FILE LOCATIONS i zobacz jak się nazywa plik szablonu, u mnie jest to:
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Autodesk\Revit Building 9\Metric Templates\defaultMetric.rte
2. Utwórz nowy projekt - powstanie z szablonu.
3. Poleceniem UN zmień jednostki na cm
4. Zapisz jako plik szablonu (wybierz typ .rte) pod tą samą nazwą, albo pod inną nazwą, ale wtedy musisz zmienić plik domyślny dla nowego projektu.

Jak zapanować nad SNAPSami, jeszcze nie wiem, ale liczę że ktoś już to wie... :-)
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Awatar użytkownika
Jakub Góralski
Posty: 176
Rejestracja: 01 cze 2005, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Post autor: Jakub Góralski »

pies pisze:Jak zapanować nad SNAPSami, jeszcze nie wiem, ale liczę że ktoś już to wie... :-)
W oknie ustawień "Snapów" przy każdym rodzaju przyciągania jest dwuliterowy skrót. W trakcie rysowania, jeżeli wpiszesz ten skrót, rysowany element zostanie przyciągnięty do żądanego punktu.

Działa to bez zarzutu w wersji angielskiej. W polskiej niedostępne są skróty dla poleceń, które zawierają polskie znaki (Odkrycie Jacka Portalskiego). Liczę na to, że w kolejnych tłumaczeniach uda się to naprawić.

Edycja skrótów możliwa jest tu:
C:\Program Files\Autodesk Revit Building X\Program\KeyboardShortcuts.txt
Pozdrawiam
Jakub Góralski
http://www.zapparchitekci.pl
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Dzięki
... choć miałem nadzieję, że można niektóre SNAPy wyłączyć na stałe :wink:
Pozdrawiam
Był Kudłaty
ODPOWIEDZ