WIRTUALNE DRUKARKI

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Maria
Posty: 19
Rejestracja: 26 mar 2007, 13:31
Lokalizacja: LESZNO

WIRTUALNE DRUKARKI

Post autor: Maria »

Nie wiem jak w Revicie można dodać wirtualną drukarkę, mam w Windows zainstalowane sterowniki od OCE 9400II i OCE 9600, w autocadzie nie ma problemu, są dostępne te drukarki , robię *.plt i wysyłam do wydruku, natomiast w Revicie nie widzę tych drukarek i nie mogę znaleźć opcji - dodaj drukarki? widzę tylko moją HP 1220 i brother. Pytałam już o to na szkoleniu ale dowiedziałam się tylko że powinny być w oknie z drukarkami! Bardzo proszę o pomoc revitowców :D
POZDRAWIAM
Maria
Awatar użytkownika
Andrzejj
Posty: 143
Rejestracja: 25 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Post autor: Andrzejj »

Ale na jakim szkoleniu, bo na pewno nie u mnie :)
Powiedz dokładnie o jaki format docelowy chodzi a powiem CI jaką drukarkę doinstalować.

Pozdrawiam :)
Maria
Posty: 19
Rejestracja: 26 mar 2007, 13:31
Lokalizacja: LESZNO

Post autor: Maria »

Potrzebuję formaty A2, A1, AO, jednak muszę zainstalować sterowniki od drukarek OCE9400II i OCE9600, ponieważ takie fizycznie są w punktach na mieście gdzie drukuję, chciałabym mieć możliwość wydrukowania do pliku
POZDRAWIAM
Maria
Awatar użytkownika
arkada
Posty: 289
Rejestracja: 11 paź 2005, 21:03
Kontaktowanie:

Post autor: arkada »

revit korzysta z drukarek systemowych, więc po zainstalowaniu sterowników (jeżeli windows drukarkę widzi) powinien ją zobaczyć (wybór w oknie wydruku)

z drukowaniem do pliku w revicie 9.1 miałem straszne kłopoty (szczegółów oszczędzę) aż do czasu, kiedy na spółkę z koleżnką kupiliśmy dwie nowe drukarki A1 po promocyjnej cenie 2.500 brutto za sztukę - który to sposób osobiście polecam
pzdr
Piotr
http://www.studioarkada.pl
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

tak, sposób Arkady jeśli chodzi o wygodę użytkowania jest zdecydowanie najlepszy :wink:
pozdrawiam
Marek Krzysztoń
Posty: 14
Rejestracja: 15 paź 2006, 13:55
Lokalizacja: Polna
Kontaktowanie:

WIRTUALNE DRUKARKI

Post autor: Marek Krzysztoń »

Witam. A o druku do "pdf" to nikt nie pomyslał? Osobiście używam tego sposobu. Mam zainstalowaną "drukarkę pdf" - program pdfcreator. Dzięki niemu drukuję do dowolnego formatu (PostScript Custom Page Size) - A0 to za mało. Na codzień pracuje w programie MegaCAD. Pliki nie sa zgodne bez konwersji z AutoCAD. Potrzeba zmusiła mnie do poszukania rozwiązania. Najpierw zainstalowałem pdf995 ale był zbyt wolny i niewygodny. Poźniej znalazłem na internecie pdfCreatora - zainstalowałem i używam ilekroć moje rysunki są większe niż posiadane urządzenia drukujące - czyli A3. Po wydruku rysunek otwiera Adobe Acrobat Reader i od razu widzę efekty pracy (grubość lini, itp). Plik taki wysyłam do ploterni mailem - tam drukują i składają. Bardzo wygodne rozwiązanie które stosuję od dłuższego czasu. Gdy mam duże wydruki - format dobieram do szerokości standardowych rolek papieru a długość jaką trzeba (nawet 1600 mm) - sprawdzam w Adobe czy rysunki są OK, wysyłam do ploterni z opisami ilości wydruków poszczeólnych rysunków - i jadę około 20 km po rysunki. Gdy już zajadę na miejsce rysunki są już wydrukowane bądź się drukują. Następnie są składane na mechanicznej składarce do formatu A4 (do wpięcia lub włożenia) - badzo szybko i elegancko złożone - równiuteńko. Też kiedyś myślałem o zakupie plotera. Plujki są drogie i bardzo powolne - laserowe poza sferą marzeń dla własnego użytku. Najtańsze i nalepsze jest rozwiązanie które podałem. Przed ostatecznym wydrukiem zawsze możemy sprawdzić czy dobrze sa ustawione grubości linii itp. Program który podałem jest darmowy i instaluje się jako drukarka - zamiast na papier drukuje do pliku pdf. Mając np. drukarkę A1 i tak musimy większe rysunki drukować poza biurem. Czy aby napić się mleka muszę mieć krowę lub mleczarnię - nie; wystarczy kupić butelkę mleka i wypić. Taką butelką jest właśnie wydruk do pdf. Czekam na inne tańsze rozwiązania wydruków wielkoformatowych.
Załączniki
okno drukarki pdf - jakieś znane - nieprawdaż???
okno drukarki pdf - jakieś znane - nieprawdaż???
następne okno....
następne okno....
Znany widok - oprócz typowych formatów format użytkownika - dowolny z rolki.
Znany widok - oprócz typowych formatów format użytkownika - dowolny z rolki.
revit widzi tę drukę więc nie sądzę aby był problem z wydrukiem do dowolnego formatu. Ci którzy umieją drukować z programu polecam wypróbować.
revit widzi tę drukę więc nie sądzę aby był problem z wydrukiem do dowolnego formatu. Ci którzy umieją drukować z programu polecam wypróbować.
Marek_K
ODPOWIEDZ