zieleń w otoczeniu

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
oswald

zieleń w otoczeniu

Post autor: oswald »

Witam serdecznie
Mam pytanko - czy sa może gdzieś biblioteki z zielenią?
Dokładnie mam na myśli drzewka żywopłot, krzewy, kwiaty itp " niskie"
do ogrodu.
Z tego co przeglądałem w sieci i w bibliotece revita za duzo nie ma do wyboru, patrząc na stronie revitcity i przeglądając renderingi tam mają prawie wszystko, może wy znacie jakieś inne strony z biblioteką zieleni

Pozdrawiam
Oswald

Ps. w załaczeniu obrazek - bez zieleni wygląda biednie i ta trawa koszmar
( budynek wymaga jeszcze troskę pracy - prosze o łagodną krytykE :wink: )
Oswald

Post autor: Oswald »

Sorki ale poszło bez obrazka - za duża rozdzielczość
:oops:

Pozdrawiam
Oswald
Załączniki
perspektywa
perspektywa
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

To omyłkowy post.
Ostatnio zmieniony 07 maja 2006, 13:51 przez pies, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Trawa rzeczywiście nie najlepiej wyszła,
a tło zaskakuje: czy dom projektujesz na górce? :wink:
Poniżej pokażę kilka swoich obrazków z komentarzami.

We wszystkich przypadkach jako tła użyłem zdjęcia, które zrobiłem w parku. Z przodu zdjęcia jest dużo trawy. Kawał takiej trawy wyciąłem w programie do obróbki plików rastrowych (GIMP) i zrobiłem z niego nowy materiał.
W zakładce RENDERING -> SETTINGS -> ENVIROMENT -> MAIN zaptaszkowałem BACKGROUND IMAGE i wszedłem tej zakładki. Są tam narzędzia do ustawianai tła. Tło można rozciągać i przesuwać, tak żeby dopasować je do ustawień kamery, zwykle wybieram tryb CYLINDRYCAL + TILE MODE: MIRRORED.

Dom stoi na terenie wymodelowanym przy pomocy TOPSURFACE, które pokryłem materiałem wyciętym ze zdjęcia, które jest w tle.
Mankamentem tego renderingu są blade cienie - dałem zbyt duże zachmurzenie (na tym to polega w ACCURENDERZE - zmniejszają się kontrasty)

Na wszystkich prezentowanych renderingach stosowałem zieleń dostarczoną wraz z programem.

A propos zieleni: firma ARCHIVISION http://www.archvision.com/ ma świetną zieleń, ale też liczy sobie za to nieźle.
Załączniki
Tutaj sposób postępowania analogiczny jak poprzednio, ale lepsze cienie :-). Nie poradziłem sobie z brzegiem wody (jest to PAD któremu przypisałem gotową wodę jako materiał.
Tutaj sposób postępowania analogiczny jak poprzednio, ale lepsze cienie :-). Nie poradziłem sobie z brzegiem wody (jest to PAD któremu przypisałem gotową wodę jako materiał.
Opis na górze.
Opis na górze.
W TOPSURFACE wydzieliłem SUBREGION i nadałem mu inny materiał i w ten sposób mam ścieżki.
W TOPSURFACE wydzieliłem SUBREGION i nadałem mu inny materiał i w ten sposób mam ścieżki.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
oswald

Post autor: oswald »

witam i dziekuje za podpowiedz
co do tła robię to samo zdjecie potem stanowi to tło do obrazka
faktycznie domek jest na sporej górce , różnica poziomu terenu pomiędzy granicami działki dochodzi do 5m
oczywiscie teren na obrazku jest wyrównany ( w revicie )
tylko chciałem pobawić sie zielenią - i tu był klops to co sie wstawia w revicie stanowi jakies nieporozumienie - natomiast i to jest ciekawe doszedłem ze kiedy wstawimy duże drzewo w revicie ( site ) i bedziemy chcieli zrobić rendering w właściwościach drzewa ( accurender)jest mnóstwo zdjęć zieleni od maleńkiej do ogromnej - pełen wybór tworząc rendering można nieżle wystawic ogród ( doszedłem do tego pare dni temu - generalnie moje doświadczenie w renderingach jest bardzo skromne i do tej pory nie zajmowałem sie obrazkami - staram sie to zmienić tylko czasu mało wiecznie za mało a terminy gonią )

Pozdrawiam
Oswald
Ps obrazki robią wrażenie - super :shock:
ODPOWIEDZ